شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۴

مدیر اجرایی حوزه علمیه خراسان:

عملکرد حوزه علمیه خراسان مورد رضایت مقام معظم رهبری بوده است

فرجام

مدیر اجرایی حوزه علمیه خراسان گفت: عملکرد حوزه علمیه خراسان در دوره مدیریت مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی مورد رضایت مقام معظم رهبری بود.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌‎الاسلام علی‌اکبر فرجام ظهر امروز در مراسم معارفه مدیر و اعضای هیئت مدیره حوزه علمیه خراسان، اظهار داشت: در 13 خرداد سال 1375 به عنوان دبیر شورا و مدیر اجرایی حوزه علمیه خراسان فعالیت‌های خود را مبتنی بر 4 اصل رهنمودهای مقام معظم رهبری و مدیریت عالی حوزه علمیه خراسان، بهره‌گیری از نظرات اساتید و فضلا با تمام گرایش‌ها، رعایت اصل همگرایی و هم‌افزایی و حفظ و ارتقاء پیشینه و جایگاه حوزه علمیه خراسان آغاز کردم.
وی افزود: فضای همدلی، اٌنس و برادری در جلسات شورای حوزه علمیه خراسان در این مدت کاملاً مشهود بود و در کمیسیون‌های 5 گانه و شورای علمی حوزه این همگرایی وجود داشت و فضای صمیمیت و همگرایی در این مجموعه نمایان بود.
مدیر اجرایی حوزه علمیه خراسان خاطرنشان کرد: عملکرد حوزه علمیه خراسان در دوره مدیریت مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی مورد رضایت مقام معظم رهبری بود و ایشان نگاه ویژه‌ای به این مجموعه دارند و معظم‌له بر استقلال حوزه علمیه خراسان تأکید داشتند.
عاملی تصریح کرد: ایشان سه اصل در سال 1374 تأکید فرمودند که شامل حفظريال ترمیم و بالندگی حوزه علمیه خراسان بود و حفظ حوزه‌ها جای نگرانی نداشت و موضوع ترمیم مطرح بود.
دبیر شورای حوزه علمیه خراسان بیان کرد: در بخش پژوهشی بیش از 320 پایان نامه فاخر دفاع شد و 158 پایان نامه هم در حال تدوین است و در این رابطه رشد 8 درصدی آثار و پژوهش در حوزه علمیه خراسان را شاهد بودیم و همواره در حوزه قرآنی رتبه نخست کشور را داشتیم.
فرجام گفت: سند 20 ساله حوزه علیمه خراسان و نظام جامع آن تدوین شده و برنامه 5 ساله اول این مجموعه هم تدوین شده است
وی افزود: در بخش خدماتی و رفاهی بیش از 102 هزار متر مربع فضای مدرسه احداث شده و 1032 واحد مسکونی نیز به بهره‌برداری رسید.
مدیر اجرایی حوزه علمیه خرالسان عنوان کرد: رسالت مقام معظم رهبری در سورای عالی حوزه بحث شکوفایی ظرفیت‌ها بوده است و در دوره مسئولیت 1700 روزه‌ام تلاش شد که خواسته معظم‌له را محقق کنیم و همه ما باید تلاش کنیم تا به فرمایش ایشان در دوره جدید حوزه علمیه خراسان جامه عمل بپوشانیم.