سه‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰

نماینده مردم اراک در مجلس

موضوع مبارزه باکالای قاچاق یکی از مسائل مهم از الویت‌های مجلس است

مهدی مقدسی

قدس آنلاین-اراک-الهه موحد: نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب با اشاره به‌موضوع مبارزه با کالای قاچاق گفت: موضوع مبارزه باکالای قاچاق یکی از مسائل مهم از الویت‌های مجلس است که مقام معظم رهبری همواره به‌این موضوع تاکید فراوان کرده اند.

مهدی مقدسی با اشاره به‌سرمایه‌گذاری متوازن در تمامی نقاط استان مرکزی گفت: استان مرکزی از دوراهی بروجرد آغاز و تا رودشور ادامه دارد که نیاز است سرمایه گذاری در تمامی نقاط استان به‌صورت متوازن انجام شود.

مهدی مقدسی در جمع اعضای شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه سازمان اقتصاد و دارایی و ذیحساب دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی با اشاره به رفع موانع مربوط به سرمایه‌گذاران اظهار داشت: استان مرکزی با توجه به‌موقعیت مهم در کشور، پذیرای بسیاری از سرمایه‌گذاران از نقاط مختلف کشور و همین‌طور خارج از کشور است اما متاسفانه با سخت‌گیری برخی از دستگاه‌های خدمت‌رسان در استان، ناچار به‌عزیمت و ادامه فعالیت اقتصادی در دیگر نقاط کشور هستند که نیاز است این موانع از میان برداشته شود تا بتوان با فراهم کردن زمینه‌های لازم، حضور سرمایه‌گذاران در استان را تسهیل کرد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری حل مشکلات اقتصادی مردم است که به‌منظور اجرایی شدن این امر نیاز است که تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود.

مقدسی با اشاره به‌کاهش هزینه‌های تولید گفت: استان مرکزی استانی صنعتی است که هزینه‌های تولید در بخش صنایع بالا است و این موضوع سبب می شود که تولیدات راه خود را به‌بازارهای جهانی باز نکنند که نیاز است تیم‌های اقتصادی در راستای حل این مشکل اقدامات ارزنده را انجام دهند.

وی افزود:مدیران باید توجه داشته باشند برای اینکه بتوانیم استان مرکزی را در بخش جذب سرمایه‌گذار در پله‌های اوج قرار دهیم نیاز است که امنیت همه جانبه برای سرمایه گذاران را فراهم کرده و مشکلات ساختاری اقتصاد را برطرف کنیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب تصریح کرد: در واقع تعدد قوانین موجود و سخت‌گیری‌های اعمال شده از سوی برخی از دستگاه‌های اجرایی مهم ترین عامل در بحث موانع مربوط به‌سرمایه‌گذاری است.

وی ادامه داد: متاسفانه امروزه وجود آمار ۲۰ میلیارد دلاری کالای قاچاق زیبنده کشور نیست و ضروری است که در بحث مبارزه با کالای قاچاق اقدامات اساسی و ارزنده ای را انجام داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.