شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰

انتشارات کتاب رایزن منتشر کرد

«اثبات النبوات» با تصحیح ویلفرد مادلونگ در بازار کتاب

اثبات النبوات

کتاب «اثبات النبوات» نوشته ابویعقوب سجستانی با تصحیح ویلفرد مادلونگ و پل واکر توسط انتشارات «کتاب رایزن» منتشر شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، کتاب «اثبات النبوات» از مجموعه کتاب‌های انتشارات کتاب رایزن است که در مجموعه کتاب «سلسلۀ میراث فکری تمدن اسلامی» منتشر می‌شود. این انتشارات اواخر سال گذشته طی قراردادی با پژوهشگاه مطالعات اسلامی دانشگاه مک‌گیل کانادا، نسبت به آماده‌سازی و انتشار کتاب‌های مرجع در زمینه علوم و تمدن اسلامی برنامه‌ریزی کرد.

کتاب «اثبات النبوات» نوشتۀ ابویعقوب سجستانی، از داعیان اسماعیلی در قرن چهارم است، که با تصحیح ویلفرد مادلونگ و پل واکر و با مقدمه‌های به فارسی از حسن انصاری و به انگلیسی از پل واکر منتشر شده است.

هدف از انتشار این سلسله کتاب، ارائۀ متون کلاسیک تمدن اسلامی در شاخه‌های گوناگون علوم اسلامی به صورت تصحیح‌شده یا نسخه‌برگردان با کیفیت بالاست. همۀ آثار نسخه‌برگردان همراه با مقدمه، نمایه‌های متنوع، و فهرست مطالب خواهد بود تا مراجعه به آنها برای پژوهشگران آسان‌تر باشد.

این مجموعه، به سرپرستی حسن موسوی بجنوردی و رولا ابیساب و با ویرایش و نظارت زابینه اشمیتکه (مرکز مطالعات عالی پرینستون)، حسن انصاری (مرکز مطالعات عالی پرینستون)، کاظم موسوی بجنوردی (مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی) و رابرت ویسنوفسکی (پژوهشگاه مطالعات اسلامی دانشگاه مک‌گیل) منتشر خواهد شد.

«سلسله میراث فکری تمدن اسلامی» هیئتی از مشاوران علمی دارد که از برجسته‌ترین استادان رشته‌های مطالعات اسلامی در معتبرترین مراکز علمی جهان هستند و از جملۀ آنان، می‌توان به محمدعلی امیرمعزی (دانشگاه سوربون)، فرهاد دفتری (مؤسسۀ مطالعات اسماعیلی)، خالد الرویهب (دانشگاه هاروارد)، صادق سجادی (مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی)، جواد طباطبائی (مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی)، وداد القاضی (دانشگاه شیکاگو)، مایکل کوک (دانشگاه پرینستون)، ویلفرد مادلونگ (دانشگاه آکسفورد)، فتح‌الله مجتبایی (مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی) و محمد مجتهد شبستری (مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی) اشاره کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.