چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۵

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در جمع دانشجویان دانشگاه‌های افسری:

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مقتدرترین نیرو در برابر قدرتهای بزرگ هستند

ابوترابی‌فرد

نایب رئیس مجلس نهم با بیان اینکه امنیت کشور مرهون نیروهای مسلح مقتدر است، گفت: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مقتدرترین نیرو در منطقه و در برابر قدرتهای بزرگ هستند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس نهم در جمع دانشجویان چهاردهمین دوره رزم مقدماتی مشترک دانشگاه‌های افسری ارتش، گفت: خداوند شما جوانان را انتخاب کرده است که پناهگاه مستحکم ملت اسلام و ایران باشید.

وی افزود: شما موجب زینت و آراستگی فرماندهی معظم کل قوا هستید و یکی از دلایلی که فرماندهی کل قوا با صلابت سخن می‌گویند آن است که از پشتوانه قدرتمند فرماندهان و افسران نیروهای مسلح ایران برخوردارند و این مایه عزت رهبری است. رسالت نیروهای مسلح عزیز شدن اسلام توسط این نیروهاست. دفاع مقدس ما را عزیز کرد، زیرا نیروهای مسلح ما از قدرتی برخوردار بودند که این اقتدار را خلق کردند. شما برای جامعه امنیت می‌آورید. امنیت کشور مرهون نیروهای مسلح مقتدر است.

نایب رئیس مجلس نهم خطاب به دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش، اظهار کرد: جایگاه شما، جایگاه مهم و خطیری است. برای حضور در این جایگاه باید ویژگیهای خاصی داشته باشید. بدون تردید اولین خصیصه، ایمان است. این ایمان است که قدرت‌آفرین است. به هر میزان که می‌توانید باید در راه ارتقای ایمان و آراستگی به عمل صالح قدم بردارید. خداوند کسانی را دوست دارد که در راه خدا با قدرت مبارزه می‌کنند، گویا آنان یک دژ نفوذ ناپذیر هستند. برای افزایش ایمان باید از معصیت فاصله گرفت شما جوانان باید تلاش کنید که در هر جایگاه که هستید به گناه آلوده نشوید.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، مهم‌ترین ویژگی رهبران عالم اسلام را عدالت دانست و تصریح کرد: باید برای آراستگی به عدالت از گناه فاصله گرفت. ویژگی دوم، دانش و تخصص است. شما به عنوان یک نیروی نظامی باید با دانش و تخصص خود ایفای نقش کنید و در این دوره‌های آموزشی باید سطح تخصص و علمی خود را ارتقا دهید.

وی در ادامه به چگونگی شکل‌گیری اقتدار نظامی ایران اشاره کرد و افزود: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مقتدرترین نیرو در منطقه و در برابر قدرتهای بزرگ هستند. به دلیل اینکه، بسیاری از نیروهای مسلح شاگردان مدرسه دفاع مقدس‌اند و در این مدرسه بالاترین دوره‌های تخصصی را گذرانده‌اند؛ اینگونه توانستند در مدت کوتاهی به این سطح از اقتدار برسند. در کنار تخصص نیاز به عزم و اراده پولادین است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم در پایان خاطرنشان کرد: دانش و تخصص زمانی می‌تواند برای پیشرفت فرمانده مؤثر است که دارای عزم و اراده قوی باشد. همانطور که امیرالمؤمنین(ع) به فرزندش می‌فرماید که قدمهای تو باید مانند میخ در زمین فرو رود. یعنی یک فرمانده مقتدر یک گام به عقب نمی‌نشیند. عزم و اراده و انگیزه بالا و در کنار آنها بصیرت لازم است. بصیرت سیاسی فراتر از ایمان است و دانش و ایمان را به ثمر می‌رساند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.