شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی درجمع خبرنگاران:

جرایم سرقت خشن درخراسان جنوبی وجود ندارد/ پاکسازی ۱۸ نقطه استان در طرح امنیت اجتماعی

سرهنگ شجاع فرمانده انتظامی خراسان جنوبی

قدس آنلاین- بیرجند: فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی گفت: جرایم سرقت خشن دراستان وجود ندارد و زمینه کشف سرقت در خراسان جنوبی نسبت به سال گذشته ۲ درصد افزایش داشت.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین از بیرجند، سرهنگ مجید شجاع درآستانه ۱۷ مرداد روز خبرنگار در جمع خبرنگاران اظهار داشت:در حوزه فوریتهای پلیسی 110 تعداد تماسهای قابل رسیدگی نسبت به مدت مشابه 54 درصد کاهش داشت که از این تعداد 9 درصد تماسهای عملیاتی نیز افزایش داشت.

وی افزود: تماسهای ارشادی و راهنمایی به این سامانه 30 درصد کاهش داشت که در مجموعه 67 هزار تماس در سامانه 110 استان به ثبت رسیده است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه مواد مخدر 390 خرده فروش در استان دستگیر شده است اظهار داشت: از ابتدای امسال با تلاش همکاران و فرمانداران شهرستانهای تابعه حدود 11 تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد که نسبت به مدت مشابه افزایش 30 درصدی داشت.

شجاع با بیان اینکه در زمینه کشف تجهیزات ماهواره ای و قطعات در این مدت با افزایش 18 درصدی روبه‌رو بوده‌ایم تصریح کرد: از ابتدای امسال 17 هزار لیتر سوخت قاچاق خارج از عرضه کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد، بیکاری، طلاق و بسیاری از ناهنجاریها در افزایش جرائم نقش دارند بیان کرد: در این مدت 2 هزار و 500 نفر قاچاقچی در استان خراسان جنوبی دستگیر شدند.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی افزود: در حوزه کالای قاچاق، کشفیات آن در استان با افزایش 35 درصدی ارزش ریالی این کالاها نسبت به مدت مشابه روبه‌رو بود که 35 میلیارد ریال ارزش قیمتی آنها است.

شجاع تصریح کرد: نیروی انتظامی تنها وظیفه کشف و ضبط این گونه کالاهای قاچاق را دارد و پس از کشف به مبانی ذی‌ربط تحویل داده می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون در استان 360 نفر اتباع غیرمجاز دستگیر شدند گفت: تنها در خراسان جنوبی دو شهر بیرجند و خوسف برای اسکان اتباع مجاز مشخص شده است و در صورت مشاهد اتباع غیرمجاز به خارج از استان فرستاده می‌شوند.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 345 خودرو بالای یک میلیون تومان خلافی در استان توقیف شد افزود: هزار و 300 دستگاه خودرو و 4 هزار و 500 دستگاه موتورسیکلت نیز در این مدت توقیف شد.

شجاع تصریح کرد: از ابتدا امسال تاکنون بیش از 10 هزار انواع گواهینامه رانندگی و بیش از 6 هزار فقره گذرنامه صادر شد.

وی بیان کرد: در زمینه اماکن نیز 78 اماکن غیرمجاز در استان پلمب که بیشتر آنها به دلیل نداشتن پروانه فعالیت تعطیل شدند.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در این مدت 18 نقطه در استان پاکسازی شد و یک مرحله طرح امنیت اجتماعی نیز برگزار شد افزود: در برنامه‌های ناجا دو محور اصلی برخورد با قاچاقچیان کلان و برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر در دستور کار است که به قوت در حال انجام است.

شجاع تصریح کرد: در استان خراسان جنوبی جرایم سرقت خشن وجود ندارد و زمینه کشف سرقت در استان نسبت به سال گذشته 2 درصد افزایش داشت.

وی بیان کرد: در حوزه پلیس فتا نیز 7 پرونده در استان خراسان جنوبی کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل جرایم سایبری 70 درصد کاهش داشت است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی افزود: در زمینه بروز حوادث رانندگی و تصادفات درون و برون شهری نیز عوامل متعددی نقش دارد اما در حال حاضر فرهنگسازی در زمینه ترافیک و رانندگی حائز اهمیت است.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.