شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با روحانیون و مبلغان خارجی:

امروز رهبری معظم انقلاب بزرگترین آمر به معروف و ناهی از منکر در تمام عالم هستند

1-(20).jpg

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با جمعی از روحانیون و مبلغان خارجی، رهبری معظم انقلاب را بزرگترین آمر به معروف و ناهی از منکر در روزگار حاضر خواند و گفت: امروز هیچ کسی به اندازه ایشان خروش حق خواهی از مظلومان و ایستادگی در برابر ظالمان را در عالم بر نمی‌آورد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با جمعی از طلاب، روحانیون و مبلغان خارج از کشور حوزه‌های علمیه که در محل تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تاکید بر اینکه «امر» تنها منحصر به ذات اقدس الهی است، خاطر نشان کرد: تمامی آمران به معروف و ناهیان از منکر کار الهی می‌کنند و واجبات و محرمات الهی را برای مردم متذکر می‌شوند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به روایت «مَنْ أَمَرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَی عَنِ الْمُنْکَرِ فَهُوَ خَلِیفَةُ اللَّهِ فِی الْأَرْضِ وَ خَلِیفَةُ رَسُولِه‏» از نبی اکرم(ص)، تصریح کرد: بر اساس این حدیث، شأن تبلیغی و امر به معروف و نهی از منکر مبلغان ایجاب می‌کند که در موضع خلیفه الله و خلیفه الرسول و از سر خیرخواهی بایدها و نبایدها را برای مردم تبیین کنند.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری جهان را تنها متأثر از اراده خداوند متعال دانست و ابراز داشت: اراده پروردگار متعال بر تمام امور متأثر است، بنابراین آدمی تنها مجاز بوده از او خشیت داشته باشد و این همان راز شجاعت، استکبارستیزی و خروشی است که امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در برخورد با دشمنان دین، مستکبران و ظالمان عالم دارند.
وی با بیان اینکه استکبار از تعمیق معنویت و بیداری فطرت‌ها در میان جوامع هراس دارد، اظهار داشت: امپراتوری رسانه‌ای نظام سلطه تلاش دارد با شبهه افکنی در اندیشه‌ها و قلوب، شبهات علمی و شهوت عملی را در میان جوامع اسلامی اشاعه دهد و در خنثی کردن این دسیسه نقش مبلغین دینی بسیار حائز اهمیت است.

مبلغان وظیفه خطیر انبیاء را بر دوش دارند
تولیت آستان قدس رضوی سپس به طرح بحث درباره جایگاه مبلغین در جنگ نرم پرداخت و با اشاره به اینکه مبلغان وظیفه خطیر انبیاء که همان تربیت نفوس مستعده است، را بر دوش دارند، عنوان کرد: هدف از تبلیغ دین، روشن کردن حقایق اسلامی در دل‌ها و اذهان مردم و زنده کردن احکام الهی و اسلامی است و در این راه مبلغان باید تلاش کنند تا هرچه بیشتر سطح آگاهی اعتقادی و مذهبی مردم را بالا ببرند و نسبت به حقایق روشنگری کنند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ادمه داد: امروز با افتضاحاتی که لیبرال دموکراسی غرب به بار آورده و با روشن شدن این حقیقت که شعار حقوق بشر غربی، تنها ابزار دستی برای تجاوز مستکبرین به حقوق ملت‌هاست، گرایش به اسلام ناب محمدی میان جوامع افزایش پیدا کرده و این یک فرصت بسیار بزرگ و استثنایی برای روحانیون و مبلغان صادق دین است.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب که ایران اسلامی با تأسی از قیام عاشورا پرچمدار عدالت‌ و حق خواهی در دنیاست، بیان کرد: امروز نظام مقدس اسلامی پرچم امر به معروف و نهی از منکر، طرفداری از مظلومان و مستضعفان و ایستادگی در برابر مستکبران و زور گویان را در عالم برافراشته و این پرچم، همان پرچمی است که اباعبدالله الحسین(علیه السلام) سال 61 هجری برای اصلاح دین پیامبر اکرم(ص) از انحرافات و ابوجهل‌ها بر افراشت.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان عاشورا را عامل احیای دین خواند و با تاکید بر اینکه خون شهدا سبب شعله ور شدن چراغ بیداری در کشورهای اسلامی شده است، گفت: انقلاب اسلامی ایران یکی از جلوه‌های عاشورای حسینی است و امام حسین(ع)در عاشورا تولد دوباره یافت، زیرا نهضت عاشورا جلوه دلدادگی در راه خداست و گویا بنای عالم نیز بر این است که بشریت با نام مبارک حسین بن علی(علیه السلام) بیدار و متحول شود.

جاهلیت مدرن به برکت خون شهدا مفتضح خواهد شد
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به جنایات و ظلم‌های نظام سلطه در جای جای عالم اشاره کرد و این اعمال را نشان از جاهلیت مدرنی دانست که بر استکبار جهانی احاطه دارد.
وی با ذکر این مطلب که نام ابا عبد الله الحسین(علیه السلام) احیاگر انسانیت در جامعه بشری است، خاطر نشان کرد: استکبار برای سلطه جویی و ادامه حیات خود راهی جز محو کردن اسلام در منطقه ندارد و به لطف خداوند و به برکت خون شهدا تاکنون بسیاری از خباثت‌های آنان آشکار شده و در آینده نیز مفتضح‌تر خواهند شد.
او میثاق علمای دین با خداوند را میثاق برای مبارزه با جهل، نادانی، مبارزه با فساد و بی عدالتی برشمرد و اظهار کرد: استکبار نمی‌خواهد که فطرت‌ها بیدار شوند، چرا که فطرت بیدار نه تنها ظلم و سلطه پذیر نیست، بلکه ظلم ستیز و عدالت محور است.
تولیت آستان قدس رضوی در پایان به جنگ نرم استکبار اشاره و رمز تحمیل فرهنگ استبدادی و استعماری غرب بر جوامع مسلمان را تغییر ذائقه خواند و گفت: استکبار ابتدا با تغییر ذائقه و سپس با تحمیل فرهنگ خود به دنبال به استعمار کشیدن ملت‌هاست که در این شرایط مبلغان دینی باید برای ذائقه سازی اسلامی تلاش کنند و از فطرت‌های پاک که بزرگترین سرمایه برای ذائقه سازی اسلامی است، به بهترین شکل بهره ببرند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.