جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۲

رحیم‌صفوی:

مرگ گروه‌های تروریستی نزدیک است

86218.jpg

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور مربوط به نیروهای مسلح گفت: راهبرد آمریکایی‌ها در سوریه با شکست مواجه شده و بعد از پنج سال و نیم نتوانستند

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، سرلشکر یحیی رحیم‌صفوی پیش از ظهر امروز در حاشیه یادواره شهدای روستای گنجان رابر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهم‌ترین بحث یادواره شهدا شناختن شهدا و شناساندن آنها است.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور مربوط به نیروهای مسلح بیان داشت: باید ببینیم شهدا با چه فکر و اندیشه‌ای به جبهه‌ها آمدند و خلق و خو و رفتارشان در خانه، مدرسه و روستا چگونه بوده و بتوانیم عملکرد شهدا و اهدافشان را برای نسل جوان تبیین کنیم و آنان را به نسل سوم و چهارم انقلاب منتقل کنیم.

وی درباره اوضاع منطقه گفت: به فضل الهی در تقابل راهبردهای منطقه‌ای ایران و کشورهای حامی تروریسم یعنی تقابل راهبردی که یک‌طرف آن ایران، روسیه، سوریه، حزب‌الله لبنان و در مقابل آن ائتلافی از آمریکایی‌ها، عربستان سعودی و قطر، ترکیه و اردن است راهبرد آمریکایی‌ها در سوریه با شکست مواجه شده و بعد از پنج سال و نیم نتوانستند دولت بشار اسد را سرنگون کنند و به اهداف سیاسی خود دست پیدا کرده و سوریه را تجزیه کنند.

‌صفوی تصریح کرد: هم‌اکنون با آزاد شدن حلب شهرهای بزرگ سوریه آزاد شدند اگر چه هنوز نفس‌های آخر داعشی‌ها و جبهه النصره با بیش از 40 گروهی که در سوریه و عراق می‌جنگند در مسیر مرگ و نیستی قرار گرفته است در عراق فقط موصل مانده که دولت عراق مصمم است تا پایان امسال موصل را هم آزاد کند که ان‌شاءالله به کمک هشت الشعبی نیروهای مردمی و ارتش عراق بتوانند شهر موصل را هم آزاد کنند.

وی افزود: به هر جهت مجموعه اوضاع عراق و سوریه رو به بهبود می‌رود و مرگ گروه‌های تروریستی که دست‌پرورده سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا و صهیونیست‌ها بودند، نزدیک است.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور مربوط به نیروهای مسلح عنوان کرد: با آواره شدن 9 میلیون نفر از مردم منطقه، خروج 3 میلیون نفر از کشورشان، انهدام زیرساخت‌های برخی شهرهای عراق و سوریه، کشته شدن بیش از 300 هزار نفر از مردم مظلوم و 12 هزار نفر از ارتش سوریه، رژیم صهیونیستی امنیت پیدا کرد و سلاح‌های زیادی نیز از غربی‌ها به فروش رفت.

رحیم‌صفوی خاطرنشان کرد: این توطئه بزرگی بود که بعد از سوریه و عراق بخواهند تروریست‌ها را عازم ایران کنند اما ایران و رهبری ایران و مصوبات شورای عالی امنیت ملی ایران با حمایت‌هایی که هم از نظر سیاسی و هم از نظر نظامی شد به‌فضل الهی این تروریست‌های جنایتکار که از دین و اسلام خبری ندارند و آموزه‌هایشان آموزه‌های صهیونیستی است، نابود می‌شوند و امیدواریم ماه‌های آینده، ماه‌هایی با خبرهای خوش از سوریه و عراق همراه باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.