سه‌شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۷

جهانگیری کولاک کرد!

معاون اول رئیس جمهور با ابلاغ مصوبه هیات وزیران به دستگاه‌های دولتی اعلام کرد: خرید و اجاره هرگونه ساختمان اداری جدید، انجام استخدام‌های جدید و هرگونه افزایش در نظام پرداخت حقوق و دستمزد توسط دستگاه‌های دولتی ممنوع است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با ابلاغ مصوبه هیات وزیران، خرید و اجاره هرگونه ساختمان اداری جدید، انجام استخدام‌های جدید و هرگونه افزایش در نظام پرداخت حقوق و دستمزد توسط دستگاه‌های دولتی را ممنوع اعلام کرد. 

متن این مصوبه به شرح زیر است:

به منظور رعایت تعادل در منابع و مصارف بودجه عمومی دولت تمامی دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی و شرکت‌های دولتی باید ضمن رعایت موارد زیر در تنظیم و مبادله موافقت نامه‌ها و تفاهم نامه‌ها و هزینه کرد اعتبارات و با اتخاذ راهکارهای لازم برای صرفه جویی در سایر هزینه‌های جاری و متفرقه از ایجاد هرگونه تعهد مازاد بر تخصیص‌های ابلاغی جدا اجتناب کنند.

1- هرگونه افزایش در نظام پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان و فوق العاده‌ها (از جمله برقراری فوق العاده ویژه مشاغل تخصصی موضوع بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری) و نیز استخدام‌های جدید بدون اطمینان از تامین بار مالی آن و اخذ موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور ممنوع است.

2- استخدام جدید در شرکتهای دولتی بدون اخذ موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور ممنوع است.

3- خرید هرگونه خودروی داخلی صرفا با رعایت کامل مفاد ماده 24 ضوایط اجرایی قانون بودجه سال 95 کل کشور موضوع تصویب نامه شماره 33267. ت 52982 هـ مورخ 95/3/22 با اصلاحات بعدی و حداکثر به میزان 50 درصد منابع حاصل از فروش خودروهای مازاد و یا اسقاطی مجاز است و در مواردی که اعتبار مورد نیاز قبلا در قانون بودجه 95 کل کشور پیش بینی شده است باید حداقل 30 درصد صرفه جویی شود.

4- هزینه سفر و ما موریت‌های خارجی در 6 ماهه دوم سال جاری حداکثر به میزان 30 درصد عملکرد 6 ماهه دوم سال قبل قابل پرداخت است.

5- برگزاری هر گونه همایش و گردهمایی و نظایر آن از محل اعتبارات عمومی و اختصاصی در 6 ماهه دوم سال جاری ممنوع است. موارد استثنا پس از تامین اطمینان بار مالی آن حداکثر به میزان 20 درصد عملکرد 6 ماهه دوم سال قل قابل اقدام است.

6- مصرف اعتبارات پژوهشی صرفا با رعایت کامل جزء یک بند م ماده 224 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعهه و براساس اولویت‌های تحقیقاتی تعیین شده توسط شورای علوم و تحقیقات و فناوری صورت پذیرد.

7- هزینه‌های مواد مصرفی و ملزومات اداری حداکثر به میزان 50 درصد عملکرد 6 ماهه دوم سال قبل قابل اقدام است.

8- خرید و اجاره هرگونه ساختمان اداری جدید در 6 ماه دوم سال جاری ممنوع است، همچنین نوسازی تجهیزات و لوازم اداری در 6 ماهه دوم سال جاری به استثنای واحدهایی که حسب ضرورت در سال 95 راه‌اندازی می‌گردند ممنوع است در مواردی که اعتبار مورد نیاز قبلا در قانون بودجه 95 کل کشور پیش بینی شده است نیز باید حداقل 70 درصد صرفه جویی شود.

9- هزینه های مصرف آب، برق، سوخت ، تلفن و ارتباطات حداکثر به میزان 70 درصد عملکرد 6 ماهه دوم سال قبل قابل پرداخت است.

10- مجوز هزینه کرد اعتبارات به صورت خارج از شمول قانون محاسبات عمومی و سایر قوانین کشور موضوع جز 3 بند ط ماده 38 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخش یا زمقررات مالی دولت 2 و جزؤ 3 بند ل ماده 224 قانون برنامه 5 ساله پنجم  توسعه صرفا برای موارد ضروری و حداکثر به میزان 50 درصد عملکرد 6 ماهه دوم سال قبل با تائید سازمان برنامه و بودجه کشور قابل استفاده است.

این مصوبه هیات وزیران با امضای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای اجرا به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی ابلاغ شد.

نظرات

 • رضا ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۵:۱۴
  3 0
  بنظرت این دستورات شامل خودشون هم میشه
 • امیر ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۵:۴۱
  1 0
  جلوی اختلاسها رو اینجوری میگیرنا با عدم پرداخت دوزار حقوق بیشتر به کارمندا همه کشورها باید دولت و نظام مارو سرلوحه و الگوی خودشون قرار بدهند بخصوص کشورهای اسکاندیناویو آسیای شرقیو اروپای مرکزی
 • ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۶:۰۲
  5 0
  برید بمیرید با این مملکت اداره کردنتون
 • ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۶:۰۳
  3 0
  انشاالله به خاک سیاه بشینید چرا اینقدر مردم رو ناامید میکنید همسرم 5 ساله با مدرک ارشد کارمند شرکتی است و با ماهی 800 تومان ، چند ماهه دیگه شرایط سنی برای استخدامی مانع میشه. حالا هم که شما با این کارها پدر ملت رو در آوردید. یکی به داد ما برسه.
 • ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۶:۳۱
  3 0
  این حرفا فقط جنبه تبلیغاتی برای دور کردن افکار عمومی از رکود مطلق دولت و جمع اوردی رای مردم برای سال اینده . اگه دولت به فکر کم کردن بریز و بپاش بود رهبر عزیزمون سالیان قبل در مورد تجملگرایی مسوولان هشدار داده نه اخرین سال دولت
 • ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۶:۳۷
  1 0
  پس مردم چه کار کنن،تکلیف ما چیه؟ قسط آزمایش خرجی از کجا بیارم
 • ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۶:۴۲
  0 0
  نه که تاالان استخدام زیادداشتید وپرداختهای خوبی به کارمندان انجام شده.هرچقدرمیخواهید ممنوع کنیدملت روزانتخابات جبران میکنند.
  • امیر ۱۳۹۵/۰۸/۰۸ - ۱۱:۰۸
   1 0
   خخخ روز انتخابات!!! حرف کلیشه ای به مسخره ترین شکل ممکن. همین خودت میری رای میدی
 • ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۶:۴۵
  0 2
  مرحبا انشاءاله که همانند ماجرای بخشنامه هاءی کاهش نرخ سود بانکی که کسی (خودبانکها)تره هم برای آن بخشنامه ها خورد نکرد نشود به امید آن روز .انشاءاله شروع خوبی باشد برای جلوگیری از فساد بیشتر در بالادستیها
 • کارمندذلیل ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۸:۰۷
  0 0
  پرتو پلا گفتنم حدی داره ماکه چند ماهه اضافه کار وماموریت نمیگیریم برا هر ماموریت رفتنی هم از جیب خودمان بنزین میزنیم .ملزومات اداری هم که بیا ببین
 • ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۸:۴۵
  0 0
  ایکاش به اقوام و اقارب خودشون بگن ما استخدام نداریم در دفاتر معاون وزرا حقوق دوازده میلیونی نداریم اختلاس نداریم حقوق نجومی نداریم و غیره
 • فتانه باقری ابهر ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۱۹:۵۹
  1 0
  ممنون جناب آقای معاون اول دسستون درد نکنه دیگه همه مشکلها حل شد چشم
 • کارمند ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ - ۱۰:۰۳
  0 0
  برین به جای این همه ماده و تبصره بافتن جلوی اختلاسهارو بگیرین که مختلسین گرامی همه ش از افراد داخل خودتون شکوفه میزنه . ماشاالله کمم نیستن برین ریشه این مشکل و بزنین نه اینکه دردی به درد مردم اضافه کنین . تا یکی یه گوشه اختلاس میکنه یاد این میوفتن که استخدام رو ممنوع کنن . دیوانه کردیم ملت و به خدا
 • ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ - ۱۰:۲۹
  1 0
  جهانگیر خان فدای اون بینی زیبات بشم یه فکر اساسی به این مردم فلک زاده بکنید. شعار ندید. لطفا"
 • ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ - ۱۳:۲۹
  1 0
  خودش از این قانون شامل این قانون نمی شود
 • حامد ۱۳۹۵/۰۸/۰۷ - ۱۱:۲۸
  0 0
  جهانگیری خودش نجومی بگیره و اصلاح طلب.ابروی ملت رو بردن

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.