چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۷

کارشناس عراقی فاش کرد

عربستان و ترکیه به دنبال فراری دادن ابوبکر بغدادی از عراق

ابوبکر البغدادی

یک کارشناس نظامی عراقی فاش کرد که عربستان و ترکیه با همکاری چند کشور عربی دیگر به دنبال فراری دادن سرکرده گروه تروریستی داعش از عراق و انتقال او به لیبی هستند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از میزان، صفاء الاعسم در مصاحبه ی فاش کرد که طرح عربستان و ترکیه برای انتقال ابوبکر البغدادی سرکرده داعش از نینوا به لیبی از طریق یک گذرگاه مرزی که دور از مواضع نیروهای مردمی در مناطق بعشیقه، الرطبه و کرکوک قرار گرفته بود شکست خورد.
وی با اشاره به اینکه ترکیه و عربستان با کمک برخی از کشورهای عربی برای فراری دادن سرکرده داعش از طریق گذرگاه کرکوک-موصل به ترکیه یا انتقال وی از گذرگاه القائم-الرطبه به شهر دیرالزور سوریه برای ورود به ترکیه و سفر به لیبی برنامه ریزی کرده بودند اظهار داشت: داعش این موضوع را درک کرد که خروج البغدادی از منطقه تلعفر به رقه پس از استقرار نیروهای مردمی در محور جنوبی موصل و همچنین پرواز هواپیماهای روسیه در مرزهای عراق و سوریه غیرممکن شده است.
این کارشناس عراقی افزود: داعش اکنون به دنبال بازگشایی راهی در مناطق مرزی بین سوریه و عراق به منظور انتقال البغدادی به منطقه ای امن در خاک سوریه و سپس فراری دادن وی به لیبی یا کشور دیگری است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.