جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۲

معاون کمیته امدد امام خمینی(ره) خبر داد:

افزایش دو برابری بودجه مستمری بگیران در برنامه ششم توسعه

  کمیته امداد  استان اصفهان

قدس آنلاین: معاون امور حقوقی و مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: میزان مستمری مددجویان زیر پوشش این نهاد در قالب برنامه ششم توسعه و در صورت موافقت مجلس شورای اسلامی به دو برابر میزان فعلی افزایش می یابد.

به گزارش قدس آنلابن، منصور قمشه در دومین روز گردهمایی مدیران کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استانهای سراسر کشور، گفت: در قالب برنامه پیشنهادی ششم توسعه و در صورت تصویب مجلس، دولت موظف به افزایش سالانه 20 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار و تامین اجتماعی برای مدجویان تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی می شود.
وی افزود: در مجلس نهم غیر از قوانین جاری بودجه سالیانه قریب به 10 قانون دائم مربوط به حوزه کمیته امداد به تصویب رسیده است.
معاون امور حقوقی و مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: تعامل جدی و توجه به ظرفیتهایی که از سوی مجلس شورای اسلامی می تواند برای کمیته امداد فراهم باشد باید مورد توجه مدیران ارشد این نهاد قرار گیرد.
وی به ضرورت برقراری ارتباط موثر با مجلس دهم اشاره و بیان کرد: یکی از بزرگترین فراکسیونهایی که در مجلس دهم تشکیل شد 'فراکسیون یاوران امداد امام و فقرا' است که با عضویت حداقل 210 عضو فعال شده و ظرفیت بسیار خوبی برای پیگیری مسائل مربوط به کمیه امداد می باشد.
معاون امور حقوقی و مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: میزان مستمری مددجویان زیر پوشش این نهاد در قالب برنامه ششم توسعه و در صورت موافقت مجلس شورای اسلامی به دو برابر میزان فعلی افزایش می یابد.قمشه افزود: هم اکنون شرایط بسیار خوبی در مجلس شورای اسلامی فراهم شده و با توجه به حضور 210 نماینده جدید در این دوره ضرورت برقراری ارتباط منسجم و موثر با نمایندگان مجلس از سوی مدیران استانی کمیته امداد بیش از گذشته مطرح می شود.
وی ادامه داد: مدیران استانی کمیته امداد باید در زمینه اطلاع رسانی دقیق مسائل، مشکلات و خدمات ارائه شده از سوی کمیته امداد به نمایندگان حوزه های انتخابیه خود تلاش نمایند تا برقراری ارتباط این را با نمایندگان و پیگیری مسائل در صحن مجلس تسهیل کنند.معاون امور حقوقی و مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) به گذشت چهار ماه از فعالیت مجلس دهم اشاره و بیان کرد: کار مجلس شورای اسلامی ظرافیت خاصی دارد و در صورت اطلاع نمایندگان از مسائل کمیته امداد این عزیزان می توانند یاوران کمیته امداد در انجام خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.