یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸

تعریف عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال از پیشکسوت

باشگاه استقلال

عضو هیئت مدیره استقلال با بیان اینکه همچنان معتقد است که پیشکسوت تعریف مشخصی دارد گفت که در این رابطه مردم بهترین قضاوت را خواهند داشت.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از ایسنا، مسعود معینی درباره مسائل اخیر رخ داده پیرامون اظهاراتش که با واکنش قلعه‌نویی روبهرو شده است، گفت: من در مراسم تشییع پیکر مرحوم پورحیدری شرکت کرده بودم و آنجا بزرگانی مثل جلالی طالبی، نوآموز، پروین، علی جباری و ... را دیدم که همگی آنها بالا ۶۵ سال سن دارند. بحث من راجع به پیشکسوت معطوف به این بود که این افراد پیشکسوت هستند. تنها به واسطه فوتبال بازی کردن کسی پیشکسوت محسوب نمی‌شود. خیلی‌ها نابغه فوتبال بوده‌اند و در ۹۰ سالگی هم مردم نمی‌پذیرند که آنها پیشکسوت هستند. پیشکسوت انسانی است که در ابعاد مختلف فوتبال کار کرده است.

وی افزود: من احترام خاصی برای آقای قلعه‌نویی قائلم. او از مربیان باهوش فوتبال ایران است که افتخارات زیادی را برای استقلال و تیم‌های دیگر به‌دست آورده است. بحث پیشکسوتان به میان آمد و من نظر شخصی خود را گفتم. پیشکسوت یعنی پیر فوتبال و همان‌طور که گفتم نمی‌توان هر ورزشکاری ولو نابغه را پیشکسوت دانست. باید یک پیشکسوت در همه ابعاد و زمینه‌ها گذشته درخشانی داشته باشد.

عضو هیئت مدیره استقلال اضافه کرد: من بارها در مراسم تشییع پیکر مرحوم پورحیدری، تشییع خودم را دیدم ولی با تعداد کمتر. من مثل منصور و ناصر محبوب نبودم و قلعه‌نویی درست می‌گوید که باید برای پیشکسوت یک تعریف جامع به‌دست آورد. یا حتی برای اسطوره باید یک تعریف دقیق انجام داد. یک نکته بگویم و آن هم اینکه اسطوره یک یا دو نفر است. نمی‌شود هرکسی را اسطوره نامید. الان تا تکان می‌خورید یک عده خودشان را می‌خواهند در قالب اسطوره معرفی کنند. کسانی که چه کارهایی نکرده‌اند، خودشان را می‌خواهند اسطوره بکنند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره ناراحتی قلعه‌نویی از صحبت‌هایش گفت: من درباره قلعه‌نویی و مجیدی قبلاً هم گفتم که این دو افراد بزرگی هستند. قلعه‌نویی در کسوت مربیگری نشان داده که چقدر مهارت دارد و برای او احترام قائلم. حالا این حرف را زدم و مطمئنم یک عده با پیامک به من فحش می‌دهند که چرا از قلعه‌نویی تعریف کرده‌ام. یا مثلاً فرهاد مجیدی. یک نفر را پیدا کنید که از شخصیت او تعریف نکند. او بازیکن محبوبی است که در این‌ سال‌ها تغییر نکرده است. با این‌حال تعریف و بحث پیشکسوت متفاوت است. اگر کسی کاری می‌کند نباید منت بگذارد چون منت کار او را کوچک می‌کند.

معینی در پاسخ به این پرسش که آیا قائل به این است که شاید قلعه‌نویی دچار سوءتفاهم از صحبت‌هایش شده است، عنوان کرد: قلعه‌نویی خیلی عاقل‌تر از آنی است که مردم فکر می‌کنند. من با او چندین سفر رفته‌ام. قلعه‌نویی انسان مردمداری است. با این‌حال من از این حرف‌ها ناراحت نمی‌شوم. بگذارید دیگران هم نظرات‌شان را بگویند. هرکس نظر خودش را دارد و در نهایت مردم نظر می‌دهند که کدام صحبت را قبول کنند. برای من آرامش فعلی‌ام مهم است. من امیدوارم دیگران هم آرامش داشته باشند. مردم خوب ما، گذشته را به خوبی به یاد دارند و ارزیابی می‌کنند، اما تعداد معدودی با غرض با آدم مقابله می‌کنند در حالی که خودشان بهتر از همه به احوال خود واقفند.

پیشکسوت استقلال در پایان افزود: دوستی برای من متنی را فرستاده بود که آن متن را خیلی پسندیدم چون نظر من از زندگی ورزشیم همین است. در آن متن آمده بود، زمان چیز بسیار عجیبی است. می‌دود و جلو می‌رود. دوست داشتنی‌ترین آدم‌های زندگی‌ات را کهنه یا تعویض می‌کند. برخی‌ها هم تغییر می‌کنند و حقیقت درونشان مشخص می‌شود. زمان دیر یا زود به شما ثابت می‌کند که کدامشان ماندنی‌اند و کدام‌شان رفتنی‌ هستند. من دعا می‌کنم زمان بگذرد و دنیا پر شود از آدم‌های واقعی. آدم‌هایی که نه زمان و نه زمین آنها را عوض نمی‌کند. خداوند ناظر بر تمام اعمال ماست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.