سه‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰

عضو مجلس خبرگان رهبری:

وحدت آفرینی در حج با مدیریت آل سعود به هیچ وجه شکل نمی گیرد

آیت الله حسن عالمی

مشهد- نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری ایجاد وحدت بین مسلمانان را یکی از اهداف مناسک حج دانست و گفت: جریان حج تحت مدیریت آل سعود از معنویت و شکل گیری وحدت بین مسلمانان به دور است.

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله حسن عالمی اظهار کرد: مردم ایران به دلیل روشن بینی ناشی از انقلاب اسلامی و تفکر اسلامی، زودتر از ملل دیگر اهداف تفرقه آمیز آل سعود را درک کردند و مردم مسلمان دیگر کشورها هم به زودی به این شناخت خواهند رسید.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: وقتی نظام تصمیم گرفت کسی از ایران در موسم حج تمتع حضور نداشته باشد مردم به راحتی آن را پذیرفتند و دلیل آصلی آن این است که مردم به خوبی فهمیدند حج از آثار و برکات اصلی خود تهی شده است و آل سعود حج را از فضایی که قرآن کریم ترسیم نموده، دور کرده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از آثار و اهداف انجام فریضه حج ایجاد وحدت بین مسلمانان و تزکیه و پاک شدن حج گزاران است، گفت: متاسفانه در سال های اخیر، خاندان آل سعود، فریضه حج را از این خصوصیات ارزشمند دور کرده و به تعبیر دیگر، به جریان نفاق و ایجاد کننده اختلاف، خصومت و دشمنی بین مسلمانان تبدیل کرده است.

آیت الله عالمی افزود: اندیشه منحط وهابیت این رویکرد را تعقیب می کند و استعمار و استثمار در حمایت از این اندیشه افراطی، همین اهداف را دنبال می کند که مبادا جمعیت میلیاردی مسلمانان دنیا، با هم متحد شوند و به خطری بزرگ برای جهانخواران تبدیل شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.