چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۵

قشقاوی خبر داد

دو وکیل ایرانی در کنیا آزاد و به زودی به کشور باز می‌گردند

قشقاوی

معاون کنسولی و مجلس وزارت خارجه ایران از آزادی دو وکیل ایرانی بازداشت شده در کنیا خبر داد و گفت که این دو نفر به زودی به کشور بازمی‌گردند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از  فارس، حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خارجه کشورمان که از طرف محمدجواد ظریف وزیر خارجه به منظور پیگیری موضوع بازداشت دو وکیل زندانی ایرانی و آزادی آنها، ماموریت یافته بود، از هفته گذشته در راس هیئتی از وزارت خارجه به کنیا سفر کرد.

وی صبح امروز اعلام کرد که با پیگیری مستمر سفارت جمهوری اسلامی در کنیا و وزارت امور خارجه، در پی مذاکرات فشرده و رایزنی و انجام ملاقات‌های متعدد با مقامات سیاسی، قضایی و مسئول ذیربط پلیس این کشور، سرانجام دادگاه نایروبی رای به آزادی دو وکیل ایرانی بازداشت شده داد. 

​قشقاوی و هیئت همراه در دیدار روز یکشنبه با خانم امینه محمد وزیر خارجه کنیا در خصوص آزادی دو وکیل ایرانی و همچنین روابط دو جانبه گفتگو نمود. در این دیدار که فرجوند سفیر جمهوری اسلامی ایران در آن کشور نیز حضور داشت، معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به جایگاه آفریقا در دیپلماسی ایرانی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط دو کشور به عنوان کشور تاثیرگذار و مهم در شرق آفریقا استقبال می کند.

وزیر خارجه کنیا در پاسخ قول داد حداکثر تلاش برای آزادی دو وکیل ایرانی را به عمل آورد.

وی در ادامه گفت: نگاه ما به روابط دوجانبه با ایران گسترده و عمیق می باشد و مایلیم با توجه به وجود زمینه مناسب، سرمایه گذاران ایرانی حضور فعال تری در عرصه اقتصادی آن کشور داشته باشند.

لازم به ذکر است عبدالحسین صفایی و سیدنصرالله ابراهیمی از وکلای رسمی دادگستری و اساتید دانشگاه که از سوی خانواده دو زندانی ایرانی در کنیا به منظور پیگیری و مشاوره حقوقی زندانیان فوق به نایروبی سفر کرده‌ بودند، روز سه‌شنبه (نهم آذر ماه) در بازگشت از دیدار با زندانیان، با بروز یک سوء تفاهم، از سوی پلیس کنیا مورد سؤال قرار گرفتند که با پیگیری‌های به‌ عمل آمده و رفع سوءتفاهم آزاد شدند که مجددا با دخالت‌های رژیم صهیونیستی این دو وکیل و شهروند ایرانی روز پنجشنبه 11 آذر ماه از سوی پلیس کنیا بازداشت شدند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.