یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۵

کشف نقاشی «لئوناردو داوینچی» به ارزش ۱۵ میلیون دلار

داوینچی

یک دکتر فرانسوی که عتیقه‌های خود را برای ارزش‌گذاری به یک حراجی معروف برده بود، متوجه شد یکی از ارزشمندترین نقاشی‌های «لئوناردو داوینچی» را در خانه نگهداری می‌گرده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، یک طرح اولیه که گفته می‌شود هنرمند مشهور ایتالیایی «لئوناردو داوینچی» آن را کشیده باشد،‌ به صورت کاملا اتفاقی در شهر پاریس کشف شد.

این طور که گفته می‌شود یک دکتر فرانسوی کلکسیون قدیمی خود را که در اختیار داشت، برای ارزشگذاری نزد حراجی Tajan برد و به صورت کاملا اتفاقی مشخص شد در بین آنها یکی از نقاشی‌های کشیده شده توسط داوینچی هم وجود دارد.

کارشناسان این حراجی مشهور پیش‌بینی می‌کنند طرح مذکور که با نام «سپاستین مقدس» شناخته می‌شود، می‌تواند بیش از 15 میلیون دلار ارزش داشته باشد.

«تادی پرات» مدیر بخش شاهکارهای قدیمی در حراجی فرانسوی گفت: «دکتر کهنسال فکرش را هم نمی‌کرد در خانه خود کالایی به این ارزشمندی را نگهداری می‌کند. این شاهکار هنری به صورت کاملا اتفاقی کشف شد. با این وجود باید گفت این یکی از ارزشمندترین نقاشی‌های داوینچی محسوب می‌شود. داوینچی در طول حیات خود فکر یک بار این نقاشی را کشید».

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.