پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۰

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور:

آسیب های اجتماعی گلستان نیازمند مددرسانی است/۶۰ درصد تخت های بستری غیر استانداردهستند

محمد جواد کبیر مدیر عامل بیمه سلامت

گرگان-مدیر کل بیمه سلامت کشور با بیان اینکه گلستان از استان های فقیر و نیازمند حمایت های خاص در فقر و آسیب های اجتماعی است بیان کرد: ماین استان جزو استان های خاص بوده و نسبت جمعیت روستایی آن بیشتر از میانه شهری است.

به گزارش قدس انلاین، محمد جواد کبیر شامگاه پنج شنبه در نوزدهمین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان گلستان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: یک میلیون و ۲۷۴ هزار گلستانی معادل ۶۶ درصد از جمعیت استان تحت حمایت بیمه سلامت قرار دارند.

وی افزود: ۹۴۲ هزار نفر تحت بیمه روستایی و ۱۷۴ هزار نفر بیمه شهری هستند.

وی با بیان اینکه گلستان از استان های فقیرکشور است، تصریح کرد: گلستان در فقر و آسیب های اجتماعی نیازمند حمایت های خاص است.

وی ادامه داد: از دو هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در گلستان ۶۰ درصد آن ها غیر استاندارد هستند.

وی با بیان اینکه جمعیت حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری گلستان نیازمند سه هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی است، اضافه کرد: این شاخص در کشور دو استان اما در گلستان زیر دو است.

مدیر کل بیمه سلامت کشور با تاکید این شاخص نشان دهنده محرومیت استان گلستان است، بیان کرد: بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی غرب و یک هزار تختخوابی مرکز گلستان هنوز عملیاتی نشده است.

به گفته کبیر به غیر از شهر گرگان و گنبدکاووس سایر شهرهای استان زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند قابلیت اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع را دارند که پیگیر اجرای آن خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.