جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱

با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر خاتم الانبیا(ص) سپاه

۳۵ پروژه سازندگی و محرومیت زدایی در شهرستان طالقان به بهره برداری رسید

فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر خاتم الانبیا(ص) سپاه

کرج- طی آئینی با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران تعداد ۳۵ پروژه سازندگی با هدف محرومیت زدایی در شهرستان طالقان در استان البرز به بهره برداری رسید.

به گزارش قدس آنلاین، فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر خاتم الانبیا(ص) سپاه پاسداران روز جمعه در این مراسم بیان کرد: متاسفانه در بیشتر مراکز استان های کشور شاهد رشد حاشیه نشینی هستیم  و یکی از مسایلی که سبب رشد حاشیه نشینی در کشور شده، مستقر شدن روستاییان در حاشیه شهرها است.

سردار سید ضیاءالدین حزنی افزود: ماموریت سپاه ایجاد امنیت و دفاع از کشور است، اما با این وجود نمی تواند از کنار مناطقی که فاقد امکانات هستند بگذرد و خدمتی نکند.

وی گفت: سپاه با تمام توان و قدرت خود و با وجود ماموریت هایش در ایجاد دفاع و امنیت، در کنار مردم بوده و خواهد ماند.

سردار حزنی به راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در سپاه اشاره کرد و گفت: در۳ دهستان و ۴ روستا وابسته به این دهستان ها در استان البرز اقداماتی نظیر اشتغال، تامین زیرساخت ها، بهداشت و سلامت و اقدامات فرهنگی صورت گرفته است.

وی افزود: در ۴ شهر استان های کردستان و سیستان و بلوچستان نیز این اقدامات از صفر تا صد توسط سپاه صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: تهیه و تحویل ۴۰ هزار سری جهیزیه، ۵۰۰ هزار سری لوازم تحریر در شهرها و روستاهای مرزی، انعقاد قرارداد سپاه با کمیته امداد برای تامین مسکن برای روستائیانی که صاحب خانه نیستند از جمله اقدامات است که تا کنون ۴ هزار و ۲۰۰ منزل در نقاط مختلف تحویل داده شده است.