پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۳

قدردانی آیت‌الله صافی گلپایگانی از اقدامات ستاد بازسازی عتبات در حرم اهل بیت(ع)

آیت الله گلپایگانی

مرجع تقلید شیعیان ضمن تجلیل از اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: حضورهنرمندان و خیرین ایرانی در خلق آثار فاخر هنری برای اهل بیت (ع) زبانزد جهانیان است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از نسیم آنلاین، آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار  حسن پلارک رئیس ستاد عتبات عالیات از اقدامات شایسته ایران در بازسازی و توسعه اماکن مقدس عراق تجلیل کرد.

وی اظهار کرد: حضورهنرمندان و خیرین ایرانی در خلق آثار فاخر هنری برای اهل بیت (ع) زبانزد جهانیان است و قطعا در شهرهای مقدس عراق هم آثار بی نظیری برای ائمه معصومین ایجاد خواهند کرد.

آیت الله صافی گلپایگانی کار برای اهل بیت (ع) را ارزشمند و ماندگار توصیف کرد و افزود: گام برداشتن در این مسیر توفیق بزرگ الهی است و باید قدردان این موهبت باشیم.

این مرجع تقلید موفقیت‌های ایرانیان در ساخت چنین بناهای با شکوه را مرهون توجهات حضرت ولیعصر(عج) دانست و تصریح کرد: شکوه و عظمت حرم‌های معصومین (ع) نشانگر اوج ارادت و علاقه شیعیان به پیشوایان معصوم است.

توسعه حرم امیرالمومنین(ع) شاخص ترین پروژه ستاد بازسازی

حسن پلارک نیز در این دیدار با اشاره به آخرین اقدامات انجام‌ شده در مورد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: شاخص‌ترین پروژه در دست اجرا طی 10 سال گذشته، پروژه توسعه حرم حضرت امیرالمومنان(ع) است که در مراحل پایانی قرار دارد.

وی بابیان اینکه توسعه حرم امام علی(ع) تحت عنوان صحن و شبستان حضرت زهرا(س) است، افزود: بخش عمده این طرح اجراشده و بخش قابل‌توجهی از آن نیز تا پایان امسال تکمیل می‌شود تا تقدیم شیفتگان اهل‌بیت(ع) شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به انتقال ضریح امامین عسکرین از قم، اظهار کرد: علاوه بر ضریح مطهر، درهای طلای ملجأ شریفین امامین در صندوقچه‌ها منتقل‌شده و در حرم امامین عسکرین علیهم الاسلام نصب می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.