چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۸

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی چهار محال و بختیاری:

برجام یک مسئله ملی است/ دولت از سرمایه گذاری بخش خصوصی حمایت می کند

ستاد اقتصاد مقاومتی

شهرکرد-وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: برجام یک بحث ملی است و تنها به دولت و مجلس مربوط نیست بلکه تمامی مسئولان و دستگاه ها برای پیشرفت آن تلاش و اقدام کرده اند

به گزارش قدس آنلاین ، سردار حسین دهقان در آخرین ساعات شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری گفت: در مسئله برجام، فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این زمینه باید مبنا قرار گیرد.

به گفته وی، برجام یک بحث ملی است و تنها به دولت و مجلس مربوط نیست بلکه تمامی مسئولان و دستگاه ها برای پیشرفت آن تلاش و اقدام کرده اند.

وی گفت: عده ای این مسئله را از یک سو دست کم می گیرند و آن را هیچ قلمداد می کند و از سوی دیگر نیز عده ای آن را همه چیز می دانند که ما به ازا ندارد، اما باید به برجام به عنوان یک مسئله ملی نگاه کرد.

سردار دهقان ادامه داد: در بحث برجام، ایران چند هدف را دنبال می کرد، زمانی در سطح بین المللی چهار قطعنامه علیه ایران تصویب شد و دشمنان انقلاب اسلامی، ایران را در فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار داده بودند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اینکه چرا دشمن نتوانست گزینه نظامی خود را که اعلام می کرد روی میز است اجرایی کند؟ به دلیل این است که ایران از نعمت وجود مبارک مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان رهبری مدبر و توانا، نیروهای مسلح مقتدر و با ایمان، حضور مردم در صحنه های انقلاب و انسجام و همبستگی ملت برخوردار است.

وی گفت: ایران در برجام به دنبال حفظ دستاوردهای هسته ای بود تا جهانیان حق غنی سازی ایران را بپذیرند و اکنون این حق به رسمیت شناخته شده است.

سردار دهقان افزود: ایران براساس برجام، به تعهدات خود عمل کرده است و بد عهدی آمریکا به دلیل آن است که دشمن همواره دشمن است.

وی گفت: دولت زمانی که فعالیت خود را آغاز کرد میزان تولید نفت در ایران ۸۰۰ هزار بشکه بود و قرار بود هر ۶ ماه ۲۰ درصد این میزان تولید کاهش یابد، اما اکنون میزان تولید نفت افزایش یافته است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با پیگیری مصوبات ستاد اقتصادی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون ۵۰ درصد از برنامه ها هدف گذاری شده در ستاد اقتصاد مقاومتی استان اجرایی شده است و اکنون این قطار روی ریل قرار گرفته است که با عزم و اراده و همدلی به وجود آمده می تواند در این زمینه به دستاوردهای مهمی دست یافت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دولت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف حمایت می کند و منعی برای ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری وجود ندارد.

دهقان افزود: دولت از ابتدای آغاز به کار خود، تصمیمات مطلوبی در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری اتخاد کرده است و با ایجاد ثبات در فضای اقتصادی کشور، موانعی که می توانست، رشد چرخ ملی اقتصاد را کند کند، را از سر راه سرمایه گذاران برداشته است.

وی گفت: دولت با تصویب قوانین و ایجاد ساز و کارهای لازم، زمینه را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم کرده است.

وی گفت: نهادهای عمومی برای سرمایه گذاری در سطح استانها علاوه بر محرومیت زدایی می توانند نقش آفرین باشند و می توان از ظرفیت این نهادها برای سرمایه گذاری در استان استفاده کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به این که جمهوری اسلامی ایران در آستانه بهار انقلاب و دهه فجر قرار دارد گفت: دهه فجر فرصت مناسبی برای بیان دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت است.

وی، با گرامیداشت یاد و خاطره ایت الله هاشمی رفسنجانی درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

در این نشست استاندار چهارمحال و بختیاری، نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی و پنج نفر از مدیران کل دستگاه های اجرایی گزارشی از عملکرد اقتصاد مقاومتی استان را ارائه کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همچنین از سه طرح اقتصاد مقاومتی و تولیدی در استان دیدن کرد.

شایان ذکر است سردار حسین دهقان صبح روز سه شنبه به وسیله یک هواپیمای اختصاصی و چارتر  با استقبال استاندار و اعضاء شورای تامین  در فرودگاه شهرکرد  مورد استقبال و پس از جلسات متعدد با مسئولان عالی استان و د یدار از چند طرح صنعتی ساعت ۲۲ سه شنبه  شهرکرد را به مقصد پایتخت ترک نمود

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.