پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۹

آتش‌نشان ایرانی مقیم آلمان به پلاسکو آمد

پلاسکو

آتش نشان ایرانی که در کشور آلمان مشغول به فعالیت بوده، برای کمک به آتش نشان های حاضر در صحنه حادثه پلاسکو در محل ویرانه های ساختمان حضور یافته است.

به گزارش قدس آنلاین، هفت روز از حادثه پلاسکو می گذرد. حادثه ای که شاید در ابتدا برای آتش نشان ها، همانند صدها ماموریتی بود که در سال می روند؛ اما حادثه به یکباره با ریزش ساختمان، شرایط فوق العاده پیدا کرد.

در میان آتش نشان های حاضر در ویرانه های ساختمان پلاسکو، یکی از آتش نشان هایی که سالهاست در کشور آلمان حضور داشته و با آتش نشانی این کشور همکاری می کند نیز دیده می شود.

امیر حسین حسنلو، آتش نشانی که سابقه فعالیت در کشور آلمان را نیز دارد گفت و گویی داشته است. وی در رابطه با دلایل حضور خود در محل حادثه ساختمان پلاسکو می گوید: 15 سال تجربه آتش نشانی دارم. در این سال ها به تجربیات قابل توجهی دست یافته ام. بعد از حادثه پلاسکو، تصمیم گرفتم که با حضور در صحنه حادثه به آتش نشان های حاضر در محل کمک کنم.

این آتش نشان با اشاره به حضور خود در آتش نشانی کشور آلمان می گوید: من مدت هاست که در کنار آتش نشان های کشور آلمان مشغول به فعالیت هستم. وقتی در صحنه حادثه حاضر شدم، تفاوت قابل توجهی در تجهیزات آتش نشان های ایران و آلمان مشاهده نکردم. آتش نشان های ایران از به روز ترین تجهیزات استفاده می کنند و می توان وسایل در اختیار آنها را با آتش نشان های کشورهای ارپایی مقایسه کرد.

حسنلو با اشاره به تاثیرگذار بودن حادثه می گوید: این حادثه بسیار تاثیرگذار بود. مردم ایران و حتی مردم بسیاری از کشورهای جهان از این حادثه متاثر شدند. من نیز وظیفه داشتم برای کمک به آتش نشان های کشورم در محل حادثه حاضر شوم.

وی می افزاید: قرار بود به نمایشگاه تجهیزات آتش نشانی که در "دبی" برگزار می شد بروم به همین خاطر تصمیم گرفتم پیش از رفتن به این نمایشگاه، راهی ایران شده و با خانواده ام دیدار داشته باشم. درست در همان روز که به ایران رسیدم، حادثه پلاسکو اتفاق افتاد.

این آتش نشان با اشاره به لغو کردن سفر خود می گوید: بعد از حادثه پلاسکو، بلافاصله سفرم را لغو کردم و در محل ساختمان پلاسکو حضور یافتم. اکنون نیز چند روز است که در محل حاضر شده و با آتش نشان ها همکاری می کنم.
منبع: میزان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.