چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۵

حداقل حقوق 1.2 میلیونی در سال96 صحت دارد؟

غلامرضا کاتب

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ با اشاره به اینکه در کمیسیون تلفیق تنها سقف معافیت مالیاتی به تصویب رسیده است گفت:حقوق کارمندان از سوی شورای حقوق و دستمزد و مزد کارگران در شورای عالی کار تعیین می شود. تعیین مزد بر عهده مجلس نیست.

به گزارش قدس آنلاین، غلامرضا کاتب عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ ، درباره اظهارنظر یک نماینده مجلس که گفته بود، حداقل حقوق سال آینده در تلفیق 1.2 میلیون تومان تعیین شده است، گفت:رقمی مبنی بر یک میلیون و 200هزار تومان نه برای شاغلان و نه برای بازنشستگان در تلفیق تعیین نشده است.

 وی ادامه داد:  آنچه در تلفیق تصویب کردیم معافیت مالیاتی برای حقوق را تعیین کردیم .دولت در لایحه پیشنهادی خود برای بودجه سال 96 سقف یک و نیم میلیون تومانی را برای معافیت مالیاتی تعیین کرده بود که نمایندگان مجلس در تلفیق آن را به دو میلیون تومان افزایش دادند.

عضو کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعیین دستمزد کارگران و مشمولان قانون کار بر عهده شورای عالی کار است گفت: حقوق کارمندان نیز از سوی شورای حقوق و دستمزد تعیین می کند و این از وظایف مجلس خارج است که حقوق و دستمزد را تعیین کند.

محمدمهدی زاهدی،رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به احکام دولت در برنامه ششم توسعه گفت: حداقل حقوق امسال 860 هزار تومان است. میزان حداقل حقوق برای سال آینده یک میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده است.
منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.