یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۹

گاف فاکس نیوز در دعوت از مشاور امنیتی قلابی سوئد

نیلز

به دنبال صحبتهای عجیب و نادرست ترامپ درباره حادثه امنیتی در سوئد، فاکس نیوز به عنوان یکی از رسانه‌های حامی رئیس‌جمهوری آمریکا از فردی به عنوان مشاور امنیتی سوئد برای تایید ادعاهای ترامپ دعوت کرد.

به گزارش «قدس آنلاین» به نقل از آسوشیتدپرس، فاکس‌نیوز که در روزهای گذشته برنامه‌های  متعددی درباره بالا رفتن جرم و جنایت در مناطق مهاجرپذیر سوئد پخش کرده پنجشنبه شب فردی به نام «نیلز بیلد» را به عنوان «مشاور امور امنیتی و دفاعی سوئد» دعوت کرده که اظهاراتی در تأیید دیدگاه‌های ضد مهاجرتی ترامپ عنوان کرده است.

با آنکه درباره سمتی که فاکس برای این کارشناس ذکر کرده هنوز ابهام وجود دارد، مقام‌های وزارت دفاع و امور خارجه سوئد گفته‌اند فردی به عنوان «نیلز بیلد» که در بدنه دولت به عنوان مشاور امور امنیتی و دفاعی حضور داشته باشد را نمی‌شناسند.

مقامات وزارت خارجه و وزارت دفاع سوئد به روزنامه داگنس نیهتر اعلام کردند که چیزی دربراه بیلد نمی‌دانند. این درحالی است که تماسها با مقامات سوئدی نتیجه بخش نبود.

بیلد یکی از اعضای شرکتی است که به ارائه مشاوره در زمینه مسائل امنیتی مشغول است و در واشنگتن، بروکسل و توکیو دارای شعبه است. طبق بیوگرافی ارائه شده از سوی بیلد او در زمینه مسائل امنیت داخلی و دفاعی دارای تخصص بوده و سابقه خدمت به عنوان افسر نیروی دریایی را دارد. این درحالی است که کاشناسان امنیتی در سوئد اعلام کرده‌اند شخصی با این مشخصات را در بین شخصیتهای نظامی خود نمی‌شناسند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.