چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۸

در آستانه شهادت حضرت زهرا(س)؛

دانش آموزان بی‌سرپرست روستای رادکان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

حرم رضوی

مشهد- در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، ٢٧٤ دانش آموز بی‌سرپرست و بد سرپرست روستای رادکان شهرستان قوچان برای نخستین بار به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

به گزارش قدس آنلاین، مدیر دبیرستان شبانه روزی مطهره در این رابطه گفت: امروز که توفیق تشرف به محضر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را کسب کردیم، بسیار خرسندیم که با این اقدام دل بسیاری از دانش آموزان سادات، بی سرپرست و کم سرپرست این مجتمع آموزشی را شاد کردیم.

قانع افزود: با وجود آنکه روستای رادکان در مجاورت شهر مقدس مشهد قرار دارد اما بسیاری از دانش آموزان این روستا به دلیل محرومیت و بضاعت مالی اندکی، نخستین تشرف خود به حرم مطهر رضوی را تجربه می کردند و مهمان خوان متبرک حضرت رضا(ع) شدند.

وی ادامه داد: این دانش آموزان که در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم و پیش دانشگاهی هستند، بسیار تحت تاثیر فضای معنوی و مقدس حرم مطهر رضوی قرار گرفتند و اشک شوق ریختند.

مسئول موسسه خیریه امام صادق(ع) نیز گفت: با همکاری معاونت اماکن متبرکه و امور زائران و اداره کل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی، از ابتدای سال تحصیلی جاری امکان تشرف به حرم مطهر رضوی و پذیرایی در مهمانسرای حضرت برای دانش آموزان محروم حاشیه شهر مشهد و شهرستان های کم برخوردار استان فراهم شده است.

صادق عقیلی ادامه داد: در یک ماه اخیر تعدادی از دانش آموزان محروم استان های لرستان، سیستان و بلوچستان و تهران نیز برای ٣ روز به مشهد مقدس مشرف شدند و از برنامه های متنوعی که با حمایت آستان قدس رضوی و خیران نیک اندیش برایشان در نظر گرفته شده بود، بهره مند شدند.

وی تصریح کرد: زیارت بارگاه منور رضوی تاثیرات روحی و معنوی خوبی بر روی این دانش آموزان داشته و در حال حاضر برنامه ریزی برای خدمت رسانی هرچه بیشتر ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.