چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۱

مقامات آمریکایی اعلام کردند

حذف عراق از لیست کشورهای ممنوع الورود به آمریکا

عراق

مقامات آمریکایی اعلام کردند که احتمالاً عراق از لیست هفت کشوری حذف خواهد شد که اتباع آن طبق فرمان اجرایی «دونالد ترامپ»، اجازه ورود به خاک آمریکا را ندارند.

به گزارش «قدس آنلاین»،  مقامات آمریکایی می‌گویند که عراق قرار است از لیست فرمان اجرایی جدید «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص ممانعت از ورود مهاجران از هفت کشور مسلمان جهان حذف شود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد، چهار نفر از مقامات دولت آمریکا اعلام کردند که این تصمیم دولت آمریکا بعد از فشارهای پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا اتخا شده است.

پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا از کاخ سفید خواسته بودند که درباره قرار دادن عراق در لیست کشورهای ممنوع الورود به آمریکا با توجه به نقش کلیدی این کشور در مبارزه با داعش تجدیدنظر کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد که ترامپ احتمالاً فرمان اجرایی جدید درباره ورود مهاجران به آمریکا را روز چهارشنبه (امروز) اعلام خواهد کرد.

این فرمان اجرایی قرار است جایگزین فرمان اجرایی قبلی ترامپ شود که دادگاههای فدرال آن را بلوکه کردند.

این مقامات آمریکایی خواستند که نامشان فاش نشود زیرا مجوز آن را نداشتند تا قبل از امضای این فرمان اجرایی در اینباره بحثی بکنند.

آنها تصریح کردند که شش کشور دیگر یعنی ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن همچنان در لیست کشورهای ممنوع الورود به آمریکا باقی خواهند ماند.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.