جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵

زائر سرای ارزان قیمت خوزستان امسال در مشهد به بهره برداری می رسد

ساخت و ساز

مشهد- مدیرعامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا(ع) گفت: پروژه زائر سرای ارزان قیمت استان خوزستان در سال ۹۶ به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش قدس آنلاین، حسین عابدی در این رابطه گفت: عملیات اجرایی پروژه زائرسرای ارزان قیمت استان خوزستان در سال ۹۴ بدلیل بروز برخی مشکلات پیش آمده و بازنگری طراحی مدتی متوقف شد، اما خوشبختانه در سال ۹۵ از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بود و با عنایات ویژه امام هشتم(ع) در سال ۹۶ به بهره‌برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار است، بیان کرد: زمین و پروانه این زائرسرا توسط شهرداری مشهد به صورت رایگان تحویل شده است و پس از بهره برداری، وقف زائران کم‌برخوردار استان خوزستان می‌شود..

مدیرعامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا(ع) با بیان اینکه این مجموعه در منطقه ثامن، خیابان وحدت ۱۱ قرار دارد، افزود: پروژه در زمینی به مساحت ۱۲۳۶ متر مربع و زیر بنای ۸۸۳۳ متر مربع احداث شده که شامل ۵۴ سوییت است.

عابدی ادامه داد: ظرفیت اسمی پروژه ۳۰۰ نفر است که در مناسبت‌های مذهبی تا ۵۰۰ نفر نیز اسکان پیدا خواهند کرد.

وی با تاکید بر مقاوم‌سازی سازه در برابر حریق، گفت: تمامی تیرهای فرعی، تیر ورق‌ها و ستون‌ها با مواد ضدحریق در برابر آتش محافظت شده است، تا در هنگام آتش‌سوزی به مدت ۱۲۰ دقیقه اتصالات و مقاطع فولادی در برابر حریق مصون نگه داشته شود.

مدیرعامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا(ع) اظهار کرد: تاکنون تمامی اسکلت فولادی از طبقه همکف  و شش طبقه دیگر به صورت کامل با استفاده از مواد ضد حریق انجام شده است و سایر مسایل و موارد ایمنی ساختمان نیز به طول کامل لحاظ شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.