یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱

روشن کردن آتش در مسیر باد ممنوع /حقوق تورهای طبیعت‌گردی چیست؟

روز طبیعت

توصیه می‌شود در روز دیدار با طبیعت از روشن کردن آتش به‌ویژه در مسیر باد خودداری کرده و قبل از ترک محل از خاموش بودن کامل آن اطمینان حاصل شود.

به‌گزارش قدس آنلاین، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات‌سفر با توجه به فرارسیدن روز طبیعت، مواردی را برای آگاهی هموطنان از حقوق خود در تورهای طبیعت‌گردی و ضرورت صیانت از محیط زیست به شرح ذیل اعلام می‌کند.

-در برگزاری تورهای طبیعت‌گردی، دفاتر خدمات مسافرتی به عنوان کارگزار ملزم به رعایت حقوق مسافرین هستند. این حقوق شامل اطلاع‌رسانی مناسب، شفاف و همچنین تبیین کامل شرایط سفر و ارائه خدمات و تسهیلات مورد توافق با گردشگران است.

- کارگزار موظف است در تورهای طبیعت‌گردی همانند سایر تورهای گردشگری، بیمه مسئولیت مدنی سفر را در مورد مسافر اعمال کرده و در صورت بروز هر گونه حادثه در محدوده مکانی و زمانی سفر، بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش اقدام کند و تجهیزات لازم را به منظور انجام کمک‌های اولیه و امداد و نجات به همراه داشته باشد.

-استفاده از راهنمای طبیعت‌گردی یا راهنمای کوهستان که دارای مجوز فعالیت از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باشند، الزامی و از حقوق قابل پیگیری مسافران به‌شمار می‌آید.

- توصیه می‌شود در روز دیدار با طبیعت از روشن کردن آتش به‌ویژه در مسیر باد خودداری کرده و قبل از ترک محل از خاموش بودن کامل آن اطمینان حاصل شود.

- با عنایت به اهمیت حفظ محیط‌زیست توصیه اکید می‌شود زباله‌های خود را رها نکرده و در پاکیزه نگه داشتن محیط زندگی بکوشیم و ضمن استقرار در اماکن تعریف شده، در صیانت از طبیعت همت بگماریم.

- به مسافران و هموطنان توصیه اکید می‌شود پیش بینی‌های سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوا را جدی گرفته و قبل از رفتن به محیط های طبیعی با 134 برای اطلاع از شرایط آب و هوا تماس گرفته و از اقامت در حریم رودخانه‌ها پرهیز کنند.

همچنین شماره 09629 به عنوان سامانه جامع اطلاعات گردشگری و پاسخ‌گویی به شکایات در خدمت مسافران است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.