دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

۲۱۰ مسجد میزبان ویژه برنامه اعتکاف در استان مرکزی شدند

سازمان تبلیغات اسلامی

اراک- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: ویژه‌برنامه اعتکاف در ۲۱۰ مسجد در سطح استان مرکزی برگزار می‌شود

اراک -به گزارش قدس انلاین- حجت‌الاسلام صفر قربان‌پوربا اشاره به برنامه‌های درنظر گرفته شده به‌مناسبت روز میلاد مولای متقیان حضرت علی(ع) اظهار داشت: ایام ۱۳ تا ۱۵ ماه رجب هرساله مصادف با مراسم اعتکاف است که این مراسم در سراسر کشور به‌ صورت همزمان اجرایی می‌شود و به تبع آن استان مرکزی هم تدارکاتی برای این ایام دیده است.

وی افزود: در استان مرکزی ویژه‌برنامه اعتکاف در ۲۱۰ مسجد سطح استان برگزار می‌شود که از این تعداد ۷۰ مسجد برای شهر اراک و ما بقی برای سایر شهرستان‌های استان درنظر گرفته شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: در تاریخ مذکور دو برنامه مناسبتی اجرا می‌شود که یکی از این برنامه‌ها آغاز اعتکاف و مصادف با ۱۳ ماه رجب و روز میلا حضرت علی(ع) و دیگری در روز ۱۵ رجب و روز پایانی اعتکاف بوده که مصادف با روز وفات حضرت زینب کبری(س) است که انجام و برنامه‌های مدنظر پایان می‌یابد.

قربان‌پور ادامه داد: در مدت سه شبانه‌روز اعتکاف برنامه‌های متنوعی در مساجد مورد نظر نظیر اعمال اعتکاف اعم از برگزاری نماز جماعت سه وقته با جماعت معتکفین، پرسش و پاسخ، تصحیح قرائت نماز، اعزام مداح و مبلغ برای پاسخگویی، برنامه‌های مناسبتی برای میلاد امیرالمومنین(ع) و وفات حضت زینب کبری(س) و برگزاری اعمال ام‌داود و سایر اعمال اعتکاف اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: مناسبت عمومی میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) امسال با تناسب و هماهنگی هفته هنر انقلاب تهیه شده و در مساجد متبرک به نام حضرت علی(ع) جشن میلاد این حضرت برقرار می‌شود، همچنین در سطح شهر اراک و سایر شهرستان‌های استان مرکزی شاهد برپایی جشن به این مناسبت هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: به مناسبت میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) در غروب روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه و در محضر نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ویژه‌برنامه هفته هنر با مسئولیت حوزه‌هنری آغاز و به مدت یک هفته ادامه می‌یابد.

قربانپور بیان کرد: پیش‌بینی ما بر این است که امسال بیش از ۲۰ هزار نفر شرکت کننده در اعتکاف داشته باشیم که اکثر این افراد و معادل ۷۰ درصد جمعیت آنها در سنین ۱۵ تا ۳۰ سال قرار دارند که امیدواریم از توفیق الهی بهره‌مند شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.