سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های اسلامی دفاع مقدس خراسان شمالی:

روند احداث باغ موزه دفاع مقدس کند شده است

 باغ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی

بجنورد-مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های اسلامی دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: روند احداث باغ موزه دفاع مقدس استان باید تسریع یابد زیرا از تمام جهات در استان تاثیر گذار خواهد بود.

سرهنگ احیا محمد امیری در گفت و گو با قدس آنلاین، احداث باغ موزه را یکی از اقدامات مهم و موثر در شناساندن مسائل جنگی و دفاع مقدس به جوانان دانست و اظهارداشت: خراسان شمالی جزو معدود استانهایی ست که از باغ موزه دفاع مقدس بی بهره است و به دلایلی روند احداث باغ موزه دفاع مقدس استان کند شده است.

وی با اشاره به اینکه برای این پروژه عمرانی ۱۲۰ میلیارد ریال مورد نیاز است، افزود: نیمی از این اعتبار توسط استان تامین و امسال نیز ۲۰ میلیارد ریال اعتبار استانی به ساخت باغ موزه دفاع مقدس تزریق می شود.

وی خاطرنشان کرد: زمان اتمام این طرح، سه سال پیش بینی شده است و بر این اساس در سال ۹۹ طرح باغ موزه دفاع مقدس استان به بهره برداری می رسد.

وی یادآورشد: در حال حاضر برخی از ادوات جنگی به محل باغ موزه انتقال یافته است.

وی ادامه داد: یکی از اولویت های فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران حفاظت و بهره برداری از آثار و ارزشهای دفاع مقدس و ثبت حماسه های جاودانه امت اسلام و آثار آن در شئون فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی و جلوگیری از نابودی و تحریف و یا به فراموشی سپرده شدن میراث گرانبهای خون پاک ایثارگران اسلام و دستاوردهای دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: در این راستا با اجرای برنامه ها و اقدامات مختلف می توان فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت دلاور مردان عرصه جنگ را به نسل جوان و جامعه منتقل کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.