شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵

نصب ۳۰ کتیبه‌ خاتم پشت درهای مطلای حرم امام حسین (ع)

کتیبه خاتم

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس از نصب کتیبه‌های خاتم پشت درب‌های حرم مطهر اباعبدالله الحسین (ع) ساخته شده توسط هنرمندان شیرازی خبر داد.

به گزارش «قدس آنلاین»  اسکندر قاسمی با بیان این خبر گفت: این قطعات خاتم کاری که مربوط به در اصلی و رواق باب القبله، در ورودی شهدای ۷۲ تن و در ورودی به نام حبیب ابن مظاهر (ره) حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلای معلی است.

وی با بیان اینکه ۳۰ کتیبه خاتم در این عملیات نصب شد، ادامه داد: مساحت کلی این کتیبه‌های خاتم ۲۷ متر و ابعاد هر کتیبه از ۱ متر ارتفاع تا عرض ۹۰ سانتی متر و ۵۰ سانتی متر تا ۹۰ سانتی متر متغییر می‌باشد.

قاسمی، مصالح به کار رفته در این پروژه را در بخش درودگری چوب ساج و نارنج عنوان داشت و افزود: در قسمت خاتم مواد به کار رفته در این کار از مواد درجه یک خاتم شیراز شامل چوب فوفل، فلز برنج، چوب عناب و سایر مواد مورد نیاز می‌باشد که عمر ودوام بالایی دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با اشاره به اینکه هزینه ساخت این کتیبه‌های خاتم را مردم استان فارس از اهدا نذورات خود جهت حرم مطهر امام حسین (ع) تقبل کردند، تصریح کرد: با نصب این کتیبه‌ها مردم استان فارس تحفه و پیشکشی ناقابلی به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تقدیم کردند که انشاالله مورد قبول خدای متعالی و خشنودی قلب نازنین حضرت حجت ابن الحسن العسکری (عج) را فراهم آورد.  

منبع: خبرگزاری فارس