جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱

استاندار خراسان شمالی:

رأی مردم حق الناس است؛ امانتداری می کنیم

استاندار خراسان شمالی

بجنورد- استاندار خراسان شمالی در نخستین دقایق آغاز رأی گیری دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ، رأی مردم را حق الناس خواند و تصریح کرد: مردم مطمئن باشند که ما با امانت داری کامل، از آرای آنان صیانت می کنیم و هر آن چه به صندوق ریخته شود، خوانده خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی افزود: توصیه امام(ره) و رهبری معظم انقلاب به همگان، مشارکت حداکثری در انتخابات بوده و از مردم استان هم می خواهم به تأسی از رهبر انقلاب، از همین ابتدای صبح در شعب حاضر شوند و رأی دادن را به لحظات آخر موکول نکنند.
وی با اشاره به حضور ۲۲ هزار عوامل اجرایی و دست اندرکاران انتخابات در استان خاطرنشان کرد: تمام متولدان ۲۹ اردیبهشت ۱۳۷۸ و ماقبل آن واجد شرایط رأی دادن در این انتخابات هستند و امیدواریم که حدود ۲۰ هزار رأی اولی استان هم جشن حضور و مشارکت صد در صدی خود را برگزار کنند.
به گفته مهندس صالحی، در خراسان شمالی ۷۶۹ حوزه انتخابیه شامل ۷۴۷ روستا و ۲۲ حوزه شهری دایر است و رأی دهندگان استان به جز رأی خود به رئیس جمهوری منتخب شان، ۲هزار و ۴۴۵ عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا را برمی گزینند.
شمار کل شعب انتخابات امروز در خراسان شمالی هزار و ۹۲ شعبه شامل ۳۸۶ شهری و ۷۰۶ روستایی است.
از این تعداد، ۸۹۰ شعبه ثابت و ۲۰۲ صندوق سیار است. انتخابات شورای اسلامی در ۳ شهر بجنورد، اسفراین و شیروان تمام الکترونیکی برگزار می شود.
تعداد واجدان شرایط رأی دادن در استان ۶۴۷هزار و ۷ نفر است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.