سه‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵

چند تن از نمایندگان مجلس در گفت‌وگو با العهد:

عزم ایران برای مقابله با تروریست‌ها بیشتر شده/ از صمیم قلب به عراق و سوریه کمک مستشاری می‌دهیم/ تروریسم حاصل مثلث شوم آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی است

1

چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران با وبگاه لبنانی «العهد» درباره حملات تروریستی اخیر در تهران به گفت‌وگو نشستند و تأکید کردند این حادثه، تنها عزم و اراده ایران برای مقابله با تروریسم را افزایش داده است.

   به گزارش «قدس آنلاین»،   «علاء الدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی  سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران در گفت‌وگو با «العهد» حملات تروریستی علیه ایران را «اقدامی بزدلانه» توصیف کرد و گفت این حملات بر عزم و جدیت ایران برای مقابله با تروریسم خواهد افزود.

«سید حسین نقوی حسینی»  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی  سیاست خارجی مجلس نیز به العهد گفت: ایران همیشه به شکل علنی تهدید می شود و می‌بینیم که آمریکا و رژیم صهیونیستی ایران را به شکلی رسمی تهدید می‌کنند، تروریست‌هایی مانند القاعده و داعش نیز ایران را تهدید می‌کنند، این وضعیت که هم کشورها  و هم گروه‌های تروریستی یک کشور را به صورت مستمر تهدید کنند، کمتر دیده می‌شود.

وی افزود: تمام توان و امکانات خود را برای مقابله با تروریسم بسیج خواهیم کرد و ما امروز در خط مقدم جبهه برای مقابله با آن هستیم زیرا تهدید شده‌ایم و هم‌چنین ما قربانی تروریسم هستیم، ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون ۱۷۰۰۰ شهید ترور داده است و این حق ایران است که با تروریسم مقابله کند.

نقوی حسینی تصریح کرد: ما به عراق و سوریه کمک مستشاری می‌دهیم و این حمایت از صمیم قلبمان است زیرا از سوی تروریسم تهدید شده‌ایم؛ این تروریست‌ها آرزو دارند که به عملیات تروریستی در ایران دست بزنند اما تمام تلاش‌های آنها با شکست روبرو شده؛ اینها می‌گویند چرا ما می‌توانیم در فرانسه و انگلیس عملیات تروریستی انجام دهیم اما در ایران نمی‌توانیم حتی یک عملیات انجام دهیم.

وی تأکید کرد: تمام جهان می‌داند که تروریسم حاصل مثلث شوم آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی است و اینها همان‌هایی هستند که گروه‌های تروریستی را ایجاد و از آن حمایت می‌کنند. مواضع آمریکا و عربستان در قبال دو حمله تروریستی در تهران نسبت به دیگر کشورها که آن را محکوم کردند؛ غیر قابل قبول بود زیرا تروریست‌ها دوستان آمریکا و ریاض هستند.

«رسول خضری» رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی (که از برادران اهل سنت است) نیز به وبگاه «العهد» گفت: جمهوری اسلامی ایران نقش اصلی را در محور مقاومت ایفا و با قدرت تمام با داعش در سوریه و عراق مبارزه می‌کند و در این راه موفق است؛ دلیل اصلی دشمنی حامیان داعش یعنی آمریکا و عربسان با ایران همین نقش تهران در مقابله با تروریسم است.

خضری در ادامه گفت دشمنان از زمان پیروزی انقلاب علیه جمهوری اسلامی توطئه می‌کنند به نحوی که جنگ تحمیلی را علیه ایران به راه انداختند و مزدوران آنها نیز همزمان به عملیات تروریستی دست می‌زدند و امروز می‌بینیم که آنها از تروریست‌ها حمایت می‌کنند تا به عملیات‌های تروریستی در ایران دست بزنند.

وی تاکید کرد داعش برای مقابله جبهه مقاومت و ملت‌های آزاده آمده است تمام شکست و فروپاشی، عاقبت این گروهک‌های تروریستی خواهد بود. اینها دست به عملیات تروریستی می‌زنند و زمانی که می‌خواهند دست به خونریزی و قتل شهروندان بی‌گناه بزنند، تفاوتی میان شیعه و سنی نمی‌بینند، اینها می‌خوانند میان مسلمانان تفرقه بیندازند و مسلمان نیستند.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.