سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۴

میزان نرخ بیکاری در تهران

بیکاری

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره نرخ بیکاری استان تهران گفت: براساس سرشماری سال ۹۵نرخ بیکاری در استان تهران حدوداً ۱۲درصد است و حدود ۴۵۰هزار نفر جویای کار در استان تهران هستند که برای رفع مشکل بیکاری استان نیاز است تا سالانه ۱۵۰هزار فرصت شغلی ایجاد شود که برنامه‌ریزیهای لازم برای این مهم انجام خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، نعمت الله ترکی در حاشیه سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه گزارش عملکرد اداره کل دیوان محاسبات استان تهران در مورد بودجه ارائه شد که براین اساس کاهش انحرافات بودجه را شاهد هستیم؛ برخی دستگاهها نیز در مورد درآمدهای مکلفی کوتاهی کردند که باید گزارش دهند.

وی تاکید کرد: اگر دستگاهی کوتاهی کرده و برابر قانون عمل نکرده است طبق گزارش های دیوان محاسبات قطعا باید پاسخگو مراجع نظارتی باشد. انحرافاتی که ممکن از در دستگاه های اجرایی صورت گرفته باشد برابر آمارهای ما ۲۷ مورد بوده و در بخش شرکت های دولتی نیز ۶۷ مورد بوده است که مقرر شد این موارد پیگیری شود.
وی درباره دیگر دستورکار سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران در سال ۱۳۹۶ گفت: در این جلسه گزارش اداره کل ثبت احوال استان تهران درباره ساماندهی وضعیت صدور شناسنامه و بایگانی و نگهداری اسناد هویتی در استان تهران ارائه شد  و همچنین گزارش اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران درباره مهارت آموزیهای کوتاه مدت نیز مورد بررسی قرار گرفت.
رییس سازمان برنامه و بودجه استان تهران با اشاره به گزارش سازمان فنی و حرفه‌ای استان تصریح کرد: حدود ۵۰درصد افراد جویای کار در استان مهارت آموزی و شغلی ندارند و مقرر شد مهارت آموزی توسط آموزش فنی و حرفه‌ای در ۱۶ شهرستان و با حمایت از بخش خصوصی انجام شود؛ البته آموزشهای لازم مرتبط با اشتغالزایی و فرصت شغلی انجام می‌گیرد و در این رابطه مشورت نیز با دستگاههای اجرایی مورد توجه خواهد بود.
ترکی درباره توجه به تولید و اشتغال در سال ۹۶ گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال ۹۶ حدوداً ۱۰۰ هزار فرصت شغلی را در استان تهران خواهیم داشت که غالب آنها در حوزه‌های صنعت، خدمات ، گردشگری و فنی و حرفه‌ای تعریف شده است.
 

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.