یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۶

توئیتر به جنگ اخبار جعلی می رود

توئیتر

توئیتر مشغول فعالیت روی قابلیت جدیدی است که به کاربران اجازه می دهد توییت های حاوی اخبار جعلی را مشخص کنند. تعداد زیادی از این توییت ها به وسیله روبات ها و تروریست ها منتشر می شوند.

به گزارش قدس آنلاین، توییتر مشغول کار روی قابلیت جدیدی است که به کاربران اجازه می دهد توییت های حاوی اخبار جعلی یا اطلاعات گمراه کننده را مشخص کنند.  این ویژگی هنوز در مرحله نمونه سازی است اما در صورت ارائه، به شکل یک تب در  فهرست کنار توییت ها خواهد بود.

این شرکت همچنین مشغول ساخت ابزاری برای مبارزه با سواستفاده و انتشار توییت های جعلی است. اصولا چنین حساب های کاربری مربوط به روبات ها و تروریست ها است.

این درحالی است که انتشار اخبار اشتباه به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. تحقیق مرکز Pew  نشان می دهد حدود دو سوم  بزرگسالان آمریکا(۶۴ درصد) اعلام کرده اند انتشار اخبار جعلی درباره یک رویداد، آنها را دچار سردرگمی کرده است.

همچنین براساس تحقیقی که میان ۱۰۰۲ بزرگسال آمریکایی انجام شده بود، ۲۳ درصد پاسخگویان اعلام کردند یک خبر جعلی منتشر کرده اند.

 آنچه اوضاع را برای توییتر پیچیده تر می کند، وجود حساب های کاربری مربوط به روبات هاست.  در ۲۰۱۴ میلادی توییتر  اعلام کرد ۲۳ میلیون از کاربران آن روبات هایی هستند که به طور اتوماتیک پیام هایی منتشر می کنند.
 

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.