سه‌شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳

بازتاب سخنان سرلشکر باقری

واکنش کاخ سفید به هشدار سرلشکر باقری درباره تحریم سپاه

شان اسپایسر

سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز دوشنبه به هشدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران درباره تحریم سپاه واکنش نشان داد.

به گزارش قدس آنلاین، «شان اسپایسر»، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز دوشنبه به هشدار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های غربی داشت واکنش نشان داد.    

سردار سرلشکر محمد باقری روز یکشنبه در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه در هشداری جدی به مقامات‌ آمریکا «هم‌ردیف شمردن سپاه با گروه‌های تروریستی و اعمال تحریم‌های مشابه را ریسک بزرگی برای آمریکایی‌ها، پایگاه‌ها و نیروهای آنها در منطقه» دانست.

یک خبرنگار از شان اسپایسر پرسید: «یک فرمانده ارشد در سپاه پاسداران ایران امروز گفت که اگر ایالات متحده سپاه را سازمان تروریستی قلمداد کرده و تحریم‌های جدیدی اعمال کند برای نیروهای آمریکایی در منطقه خطرساز خواهد بود. واکنشی به این دارید؟»

«شان اسپایسر»  گفت: «من فکر نمی‌کنم که نیروهای ما هیچ وقت--- کلمه‌ای که گفتید چه بود؟»

وی در ادامه گفت: «در خطر نخواهند بود. فکر می‌کنم نیروهای ما، بزرگترین ماشین جنگی در دنیا هستند و ما هر اقدامی که بتوانیم را برای محافظت از کشورمان و مهار تهدیدهای پیش روی‌مان انجام خواهیم داد.»

اظهارات سخنگوی کاخ سفید در حالی مطرح شد که در ماه‌های گذشته، بسیاری از تحلیلگران مسائل نظامی در آمریکا درباره معرفی سپاه به عنوان سازمان تروریستی هشدار داده و مخاطرات آن برای نیروهای نظامی آمریکا را خاطرنشان کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.