شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲

اطلاعیه دفتر بانک درباره حضور او در برخی مناصب کابینه دوازدهم

1

دفتر معاون سرپرست کل نهاد ریاست‌جمهوری خبرهای مربوط به حضور مرتضی بانک در برخی مناصب‌های دولتی در کابینه جدید را تهی از واقعیت دانست.

به گزارش قدس آنلاین، دفتر مرتضی بانک معاون سرپرست کل نهاد ریاست‌جمهوری در اطلاعیه‌ای گمانه‌زنی‌های اخیر مبنی بر حضور بانک در برخی مناصب دولتی در کابینه آینده را رد کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

در طی روزهای اخیر، شاهد افزایش مطالب غیر موثق در فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی در مورد چیدمان اعضای کابینه دولت دوازدهم هستیم که در قالب گمانه‌زنی‌ها و شنیده‌ها، به انتشار اخبار بدون هویت و فاقد استناد می‌پردازد و شائبه ساماندهی این اقدامات را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

در پی انتشار اخبار متعدد و ناصحیح در شبکه های اجتماعی و رسانه های مجازی مبنی بر حضور جناب آقای مرتضی بانک در مناصبی از قبیل وزارت کار و امور اجتماعی، رئیس دفتری رییس جمهور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان امور اداری و استخدامی، سازمان مناطق آزاد و غیره به اطلاع هموطنان عزیز می رساند چنین گمانه‌زنی‌هایی نه تنها تهی از واقعیت است بلکه اساسا با هدف تخریب شخصیت ایشان و مشغولیت سازی برای نهاد ریاست جمهوری اتفاق می‌افتد.

انتخاب مدیران ارشد دولت تدبیر و امید از اختیارات ریاست محترم جمهور است و ضروری است با ایجاد فضای آرام و مناسب، جناب آقای دکتر روحانی را در این خصوص، یاری نمود تا کابینه‌ای همسو با اهداف اعلامی ایشان و بر آمده از اراده مردم شریف ایران برای نیل به اهداف عالی دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راستای حل مشکلات جامعه تشکیل شود.

قطعا تصمیمات رییس‌جمهور محترم بر اساس کار کارشناسی، مشورت با گروه‌ها، افراد موثر و ذی‌صلاح، و در نهایت با در نظر گرفتن مسائل و مصالح کلی نظام انجام می‌گیرد که ان‌شاالله این تصمیمات مورد وثوق و تایید مجلس محترم نیز قرار گیرد.

در پایان ضمن تشکر از پیگیری‌ها و فعالیت‌های اهالی رسانه، از فعالین این حوزه در خواست می‌شود با درک شرایط موجود از انجام هرگونه "گمانه‌زنی" در این زمینه خوداری شود.

دفتر معاون کل نهاد ریاست جمهوری

منبع: روزنامه قدس