شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲

در هفته گذشته

سهامداران بورسی ۱۵۷۷ میلیارد تومان سود گرفتند

بورس

بیش از ۱۵هزار و ۷۷۲ میلیارد و ۴۴۴میلیون ریال انواع سود در هفته گذشته به ۴۰۳۷ سرمایه گذار پرداخت شد.

به گزارش قدس آنلاین، معاونت عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد در هفته گذشته بیش از ۱۵هزار و ۷۷۲ میلیارد و ۴۴۴میلیون ریال انواع سود به ۴۰۳۷ سرمایه گذار پرداخت و نیز تعداد ۹۸ مورد اصلاح مشخصات انجام شد.

همچنین در این مدت تعداد ۱۰.۵۴۶ کد حقیقی و ۲۶۴ کد حقوقی ایجاد شد تا تعداد کدهای ایجاد شده تا کنون به رقم بیش از ۹ میلیون و ۴۸۰ هزار کد برسد.

بر اساس این گزارش، در معاملات هفته گذشته فرابورس ایران تعداد ۶۷۹۹ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند و ۵۱۰ هزار و ۳۷۸ برگه اوراق خریدند.

گفتنی است؛ معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.

براساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از ۱۸.۵به ۱۷.۵ درصد کاهش یافته و مدت زمان باز پرداخت تعیین شده است.

سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر۵۰۰ میلیون ریال و سایر مناطق شهری ۴۰۰ میلیون ریال است

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.