سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷

جایگاه ایران از لحاظ کمیت تولید علم در جهان مناسب است

رئیس انجمن فیزیک

یزد - رئیس انجمن فیزیک و عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه کیفیت و کمیت ۲ معیار مهم تعیین جایگاه علمی کشورهاست گفت: ایران از لحاظ کمیت تولیدات علمی در جهان از جایگاه نسبتا مناسبی برخوردار است.

به گزارش قدس آنلاین، شاهین روحانی در آیین افتتاحیه سی و چهارمین دوره کنفرانس فیزیک ایران در دانشگاه یزد، اظهارداشت: شاخص دوم کیفیت تولیدات علمی است متاسفانه جایگاه خوبی نداریم و صاحب نظران و پیشکسوتان فیزیک زحمات زیادی را برای این رشته کشیده اند متاسفانه امسال ۲ ضایعه را در عرصه علمی فیزیک برای کشور شاهد بودیم. نخست، درگذشت دکتر نعمت الله گلستانیان و دوم درگذشت مریم میرزاخانی ضایعه ای برای فیزیک ایران بود.

وی افزود: امیدواریم در آینده نسل چنین اندیشمندان پرفروغی در سپهر فیزیک ایران نمایان شود.

همچنین محمد آقا بلوری زاده، عضو هیأت علمی دانشگاه یزد گفت: ما هر سال کنفرانس های متعددی در کشور برگزار می کنیم که برخی از آنها مانند همین کنفرانس فیزیک کنفرانس جامع هستند.

وی در مورد تاریخچه علم فیزیک افزود: این علم به تلاش ها و زحمات مرحوم حسابی باز می گردد که پایه گذار علم فیزیک در ایران بود.

همچنین دبیر علمی کنفرانس فیزیک ایران گفت: ۹۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال که از این تعداد ۷۰۳ مقاله پذیرفته شد .

دکتر فرهنگ لران اصفهانی افزود: از این تعداد مقاله های پذیرفته شده ۸۷ مورد به صورت شفاهی و ۴۷۴ مورد به صورت پوستر و مابقی هم به صورت ترکیبی بود.

کنفراس فیزیک ایران از ۶ تا ۹ شهریور ماه جاری در دانشگاه یزد برگزار می‌شود .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.