پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶

وضعیت محیط زیستی البرز نامناسب است

رییس محیط زیست البرز

کرج- سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز با بیان اینکه وضعیت محیط زیستی این استان نامناسب است گفت: استان ما با انواع چالش های زیست محیطی مواجه است و اعتقاد داریم زمان آن رسیده است که شهروندان نسبت به تغییر رفتار خود نسبت به محیط زیست اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین فردین حکیمی افزود: تغییر رفتار زیست محیطی مردم را می توان با ابزارهای مختلف از جمله زبان هنر و به تصویر کشیدن چالشها تبیین و حساسیت ها و مسئولیت پذیری آنها را نسبت به این مهم بیشتر کرد.

وی تصریح کرد: در هفته جاری شاهد برگزاری دو رویداد مهم هنری و محیط زیستی در استان البرز هستیم چرا که جشنواره فیلم سبز از ۱۹ شهریور الی ۲۴ شهریور در بوستان چمران و غرفه های محیط زیستی در هشتمین نمایشگاه کتاب البرز در حال برگزاری است وبه طور قطع این مجموع تلاش های فرهنگی می تواند نگاه و توجه عموم را به موضوع محیط زیست و چالش های مرتبط با آن دوچندان کند.

وی در ادامه گفت: اگر مردم توجه بیشتری به ارتقا دانسته های خود به خصوص کتابخوانی داشته باشند و بر اطلاعات زیست محیطی خود بیافزایند مسئولیت پذیری آنها بیشتر خواهد شد و همکاری بیشتری با نهادهای دولتی در جهت حفظ وصیانت از محیط زیست خواهند داشت.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز به نقش رسانه ها نیز اشاره کرد وگفت: اگر رسانه ها و اصحاب هنر چالش های زیست محیطی البرز را انعکاس داده و به تصویر بکشند قطعا میزان مسئولیت پذیری مردم به این مهم بیشتر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.