شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵

کارگاه‌های صنایع‌دستی استان سمنان درجه‌بندی می‌شود

 نمایشگاه ملی صنایع‌دستی

سمنان- مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه کارگاه‌های صنایع‌دستی استان سمنان درجه‌بندی شدند گفت: چهار هزار و ۵۰۰ هنرمند در ۵۲ رشته صنایع‌دستی در استان سمنان فعال هستند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، حسین خواجه بیدختی از اتمام طرح بازرسی و درجه‌بندی کارگاه‌های صنایع‌دستی استان سمنان خبر داد و اظهار داشت: در این طرح، کارگاه‌های صنایع‌دستی استان سمنان بر اساس شاخص‌های تعیین‌ شده مورد ارزیابی قرار گرفته و رتبه‌بندی شدند.

وی گفت: بر اساس اجرای این طرح، ۲۲۴ کارگاه در رشته‌های چرم، چوب، سفال و سرامیک، سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، قلم‌زنی، زیورآلات سنتی، دست‌بافته های سنتی، نساجی سنتی و غیره بازدید و ارزیابی فنی شدند.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان نیز درباره اجرای این طرح گفت: نتیجه اجرای این طرح و این ارزیابی‌ها در اولویت‌بندی برنامه‌های حمایتی ازجمله اعطای تسهیلات بانکی، حضور در نمایشگاه‌ها موردتوجه قرار می‌گیرد.

جعفرصفاخواه گفت: پس از شناسایی رتبه هر کارگاه می‌توان با پیش‌بینی بسته‌های حمایتی و تدوین برنامه‌های مختلف، راهکارهایی را برای رشد و ارتقای کارگاه‌های دارای رتبه پایین اجرا کرد.

به گفته وی انجام مستندسازی مهندسی ایمنی و بهداشت کارگاه‌ها، مستندسازی نوع محصولات و کیفیت تولید و ارائه اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه از دیگر اهداف اجرایی این طرح است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.