دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶

از روز یکشنبه؛

جنگل های روستای «بان امرود» در آتش می سوزند

آتش سوزی

ایلام- از صبح دیروز یکشنبه چندین هکتار از جنگل ها و مراتع مناطق «کورگ» و «خوره تاو»  در روستای «بان امرود» از توابع بخش چوار در آتش همچنان می سوزند.

 به گزارش قدس آنلاین، نیروهای خودجوش مردمی و منابع طبیعی یک تنه به جنگ آتش رفته و هم اکنون نیز در نبرد با دود و آتش جانفشانی می کنند.

 با توجه به صعب العبور بودن منطقه؛ نیروی کمکی، امکانات اطفاء حریق، آب و آذوقه به شدت مورد نیاز است.

 وزش باد بر شدت آتش سوزی افزوده و وسعت خسارت عرصه ها رو به افزایش است.

مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه نیروهای مردمی و همکاران منابع طبیعی به محض اطلاع از وقوع آتش سوزی، در منطقه حاضر شدند، گفت: نقش نیروهای مردمی در مهار آتش سوزی بی بدیل و شایسته تقدیر است.

رضا احمدی با اشاره به اینکه منطقه محل آتش سوزی، صعب العبور است و امکان ورود امکانات و دستگاه های سنگین و خودرویی اطفاء حریق وجود ندارد، اظهار داشت: نیروهای مردمی و امدادی از اولین لحظات آتش سوزی با امکانات سبک و سهل الانتقال برای مهار آتش سوزی و جلوگیری از گسترش آن به دیگر عرصه ها، تلاش های مضاعفی داشته و طی دیشب تا صبح امروز دوشنبه در منطقه مستقر بودند.

وی با بیان اینکه هم اکنون آتش سوزی تقریبا مهار شده است، افزود: چون عرصه ها پوشیده از مرتع و قرق  بوده، آتش سوزی به صورت سطحی شکل گرفته و به درختان آسیب چندانی نرسیده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام با اشاره به اینکه علت آتش سوزی و میزان خسارت و وسعت آسیب دیدگی عرصه های این منطقه در دست بررسی است، تصریح کرد: منابع طبیعی متعلق به همه ملت است و همگان باید در حفظ، حراست، احیاء و توسعه آن کوشا باشند.