دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶

شهید حججی‌پرورش یافته مسجد است

باقريان

دیشموک_مدیرکل برنامه ریزی و نوسازی تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، شهید حججی‌ها از مساجد برخاسته اند، گفت: این شهید مصداق تحقق یافته تاریخ زندگی بشر در سالهای بسیار قبل را تکرار کرد و همچون مولایش حسین(ع) سر از تن وی جدا کردند؛ تا انسانیت، اسلام و وطن زنده بماند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، مجید باقریان در مراسم افتتاحه مسجد روستای سرغ دیشموک که با حضور خیرین مسجد ساز موسسه الزهرا(س) اصفهان، امام جمعه و بخشدار دیشموک و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد، در جمع اهالی روستای سرغل، اظهار کرد: امروز مسجد مقدس ترین بنای عالم در این روستا افتتاح می شود.

باقریان با اشاره به اقدام تاریخی بنای مسجد توسط پیامبر،گفت: دین اکمل و حاکمیت دینی صادق و سالم، دو هدیه مهم پیامبر بوده است.

وی بیان کرد: بنای مسجد در شکل گیری حاکمیت دینی نقش اساسی دارد.

باقریان تصریح کرد:‌بنای مسجد اولین کار پیامبر در ابتدای ورود خود به مدینه بوده است.

وی با بیان اینکه،  در مسجد انسانیت، دین و اخلاق رواج پیدا می کند، گفت: در این راستا به آرامش و معنویت می رسیم.

باقریان اذعان کرد: مسجد نماد اتحاد، حضور آگاهانه انسان برای رسیدن به اعلی علیین، آموزش، و پرورش خوبی های بشری است.

وی با اشاره به اینکه، انسان ذره ای از نور و خداوند نور کامل است، اضافه کرد: برای انکه به نور کامل برسیم، باید در مسجد کانون رسیدن به این نور کامل، تلاش خود را کنیم.

باقریان با بیان اینکه، مسجد کانون حضور و مشارکت سیاسی جامعه شیعی است، گفت: مسجد نقطعه و نکته اشتراک جامعه شیعی برای هم اندیشی، که در ان اختلافی وجود ندارد.

 وی گفت: در مسجد کسی اصولگرایی و اصلاح طلبی نخواهد کرد و این مکان کانون حضور همه ی انسان های نیک اندیش است .

باقریان با بیان اینکه،  شهید حججی‌ها از همین مساجد برخاسته اند، گفت: این شهید مصداق تحقق یافته تاریخ زندگی بشر در سالهای بسیار قبل را تکرار کرد و همچون مولایش حسین(ع) سر از تن وی جدا کردند؛ تا انسانیت، اسلام و وطن زنده بماند.

وی بیان کرد: حسین(ع) بشری کامل به عظمت انسانیت، بشریت، تاریخ  و تنها افسانه محقق شده تاریخ  زندگی انسانها، از آدم تا خاتم بوده است.

باقریان اذعان کرد: حسین(ع) به عنوان مقتدای آزاداندیشان بشر و نماد انسانی بوده که برای ماندن و رسیدن به قدرت، پول و مال، تلاش نکرد.

وی بیان کرد: حسین(ع) آمده بود تا حاکمیت انسانی و اسلامی پیامبر را ساماندهی کنم.

باقریان گفت:‌ حسین(ع) معامله گر تاریخ نبود، اهل معامله برای رسیدن به قدرت و اهل زد و بند برای رسیدن منصب نبوده است.

وی با بیان اینکه؛ حسین با زر، زور و تزویر مبارزه کرده است، تصریح کرد:‌ یاد و نام حسین(ع) را گرامی بداریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.