سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵

عدم آگاهی مردم نسبت به قوانین قضایی بسیاری از مشکلات را در پی دارد

دعاوی حقوقی و کیفری

یزد - رئیس دادگاه عمومی بخش مروست گفت: عدم آگاهی مردم نسبت به قوانین قضایی، ریشه بسیاری از مشکلات آنان در دعاوی حقوقی و کیفری است.

به گزارش قدس آنلاین ،مرتضی حدادزاده در دیدار با اجتماع مردمی در یکی از مساجد مروست، اظهارداشت: برخی از مشکلات مردمی به دلیل عدم آگاهی آنان نسبت به موضوعاتی است که در آن وارد شده اند و بدون آگاهی به دنبال نتیجه بودند.

وی به نقش آگاه سازی از خطرات بزه دیدگی و اثرات آن در پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و افزود: مسئولیت پذیری، قانون مداری، آگاه سازی از حقوق شهروندی  و انجام برنامه های تدوینی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری در محلات شهری و روستایی می تواند در تحقق اهداف پیشگیری موثر باشد.

این مقام قضایی عدم اعتماد به افراد ناشناس و دقت در معاملات را خواستار شد و گفت: بر اساس پرونده های موجود، مشکلات در معاملات و دعاوی حقوقی مرتبط با مسائل این چنینی بیشترین حجم پرونده را در مروست تشکیل می دهد.

وی بر اهمیت و ضرورت پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی تأکید کرد و اظهار داشت: پیش  نیاز مردم منطقه آگاهی از مسائل  خانوادگی ، کشاورزی و عدم اعتماد به افراد ناشناس و دقت در معاملات با آنهاست  که پرونده های دراین خصوص در دادگاه عمومی مروست تشکیل شده است.

حدادزاده همچنین در خصوص آسیب های موجود در فضای مجازی هشدار داد و گفت: رشد علم و تکنولوژی محاسن بسیاری دارد اما باید مواظب آسیب های پیرامونی تکنولوژی های جدید بود و به ویژه نسل جوان را نسبت به مشکلات، دام ها و آسیب های فضای مجازی واکسینه کرد.

وی دیدار با مردم در اجتماعات دینی و مذهبی را به فال نیک گرفت و ابراز داشت: اینگونه  دیدارها باعث شده است تا مردم نسبت به مسائل حقوقی برخی بزه ها ی که در جامعه رخ می دهد  آشنا شوند ودر جامعه خود مورد آسیب قرار نگیرند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.