پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷

البرز از ۳۵ هزار زائر اربعین حسینی پذیرایی می کند

پیاده روی اربعین

کرج- رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با بیان اینکه این استان در اربعین امسال از ۳۵هزار نفر پذیرایی می کند گفت: سال گذشته سهمیه استان البرز پذیرایی و اسکان ۲۵ هزار نفر بود که با رشدی ۳۰ درصدی روبرو شده است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، سلیمان شکری پیش از ظهر پنجشنبه در نشست آموزش موکب داران اربعین استان البرز که در سالن همایش ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز برگزار شد اظهار کرد: خوشبختانه این استان عملکرد قابل قبولی در سطح کشور داشته است و امید داریم امسال نیز مانند سال گذشته عملکرد خوبی را از در میزبانی از زائران در اربعین سال جاری خود نشان دهیم.

وی با تاکید به اهمیت اعتماد سازی میان مردم از موکب داران خواست تا ۹۹ درصد نذورات جمع آوری شده را به حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات این استان واریز و درمقابل چک دریافت کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با اشاره به فتوای مراجع تقلید در رابطه با پیاده روی اربعین، عنوان کرد: زائرین ایرانی که پیش و پس از پیاده روی اربعین به عراق بروند، نامشان در اربعین ثبت می شود.

وی با تاکید به لزوم برنامه ریزی برای پیاده روی اربعین، افزود: بنا به زمان بندی های موجود از ۱۵ مهر ماه امکانات موکب ها در سامانه اربعین ثبت می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با بیان اینکه مهلت ثبت اقلام و امکانات موکب ها در اربعین تا ۳۰ مهر ماه است، خاطرنشان کرد: برای موکب داران ویزای متعدده صادر شده است تا بتوانند برای فراهم کردن امکانات موکب خود به عراق رفت و آمد کنند

شکری با اشاره به اینکه همه موکب ها از ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور نظارت می شود، گفت: امید داریم تا با مدیریت مناسب موکب داران البرزی نام این استان در کشور بدرخشد.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه مبنای رفتن به عراق زمینی و مرز ورود مرز مهران است، تصریح کرد: وقتی زائرین وارد عراق می شوند، هزینه ها کاهش می یابد و تقریبا هزینه برای زائرین وجود ندارد اما موقع برگشت و پس از مرز مهران هزینه هایی شامل حال زائران می شود که انشاالله اقدامات لازم برای این مهم انجام شود

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با تاکید به اینکه اعتماد سازی بخش مهمی از کار عتبات است، گفت: از موکب داران می خواهیم ۹۹ درصد نذورات جمع آوری شده را به حساب بازسازی عتبات عالیات استان واریز و از این ستاد چک دریافت کنند.

شکری با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۲میلیون و پانصد هزار نفر ایرانی در پیاده روی اربعین شرکت کردند، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود امسال حدود ۳ میلیون نفر از کشور ایران اسلامی در این همایش بزرگ شیعیان شرکت کنند.

وی با تاکید به اینکه میزبان همایش اربعین عراق است، گفت: با توجه به اینکه میزبان این همایش مردم عراق هستند و صفر تا صد این همایش را به صورت مردمی میزبانی می کنند، کشور ایران نیز برای کمک به مردم عراق با توجه به جمعیت یک میلیونی ایرانی در همایش اربعین می خواهد بخشی از اسکان و پذیرایی زائران را قبول کند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز در ادامه با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز پذیرایی از ۳۵ هزار نفر را به پذیرایی از ۱۰ هزار نفر در مسیر نجف به کربلا و پذیرایی از ۲۵ هزار نفر در کربلا تقسیم کرده است، اظهار کرد: پرونده جاگذاری ۳۳ موکب از استان البرز در عراق تشکیل شده است و برای آنها از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور مجوز موکب اعطا می شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ میلیون نفر از شیعیان در همایش بزرگ اربعین شرکت می کنند، عنوان کرد: کمک به برگزاری هرچه بهتر و با برنامه تر این همایش خاری در چشم دشمنان اسلام است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.