یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴

با پیگیری های قدس آنلاین

۲۱ دانش آموز «سرگچ» دیشموک صاحب مدرسه شدند

سرگچ ديشموك

دیشموک- ۲۱ دانش اموز سرگچ دیشموک صاحب مدرسه شدند و ۱۰ کیلومتر از راه ارتباطی روستای سرگچ؛ وعده ساماندهی گرفته است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین؛  ۲۱ دانش اموز سرگچ دیشموک صاحب مدرسه شدند و ۱۰ کیلومتر از راه ارتباطی روستای سرگچ؛ وعده ساماندهی گرفته است.

بعد از تهیه گزارش، انتشار در رسانه ها و بازتاب آن، مسئولان شهرستان، استان و حتی کشوری به خصوص وزیر آموزش و پرورش واکنش نشان داده و در جهت رفع مشکل نبود فضای آموزشی در روستای سرگچ؛ اقدام کردند.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی با حضور فرماندار کهگیلویه و مدیرکل اداره راه استان  و معاونان مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان در سرگچ حضور یافتند و ضمن بررسی مشکلات حوزه های مختلف، مدرسه پیش ساخته را افتتاح کرده، لوازم التحریر و کیف به دانش اموزان اهداء شد.

شاید وقتی گزارش مشکل نبود فضای اموزشی در سرگچ را تهیه و منتشر کردیم؛ کمتر کسی فکر می کرد که این همه بازتاب داشته باشد و یا در کمترین زمان ممکن، مشکل حل شود.

ولی بعد از انتشار این گزارش در کمترین زمان ممکن نه فقط مشکل دانش اموزان حل شد؛ بلکه مشکل راه ارتباطی مردم روستای سرگچ وعده ساماندهی گرفته است.

امید به منطقه بازگشت و امیدواری برای مردم سرگچ زنده شده است.

دانش آموزان شاد و با نشاط به کلاس درس برگشته و آینده ی روشن را برای خود در ذهن می پرورانند.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی از اصحاب رسانه قدردانی کرد و تکلیف مشق ادامه زندگی مردم سرگچ را تعیین کرد.

۲۱ دانش اموز روستای سرگچ دیشموک به دلیل نبود فضای مناسب آموزشی در فضای آزاد به تحصیل می پرداختند که والدین انها ضمن گلایه از این وضع، اظهار داشتند: اگر فضای آموزشی مهیا نشود؛ ادامه تحصیل فرزندان مان را سخت خواهیم دید.

بعد از انتشار و بازتاب گزارش، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در صفحه توئیتر شخصی خود واکنش نشان داد و در قالب پیامی اظهار کرد: «از صبر و شکیبایی مردم روستای سرگچ دیشموک تشکر می‌کنم. مقرر شد با انتقال تجهیزات، کلاس درس جدیدی احداث شود و دانش آموزان از محل فعلی جابجا شوند. هرچند که این روستا به علت آبگیری سد بالیات، سال آینده تخلیه می‌شود

با پیگیری های عدل هاشمی پور از محل کمک یک خیر؛ به ارزش بیش از ۵۰ میلیون تومان یک مدرسه دو کلاسه پیش ساخته در روستا احداث و ساخته شده است.

آنچه در حاشیه ی افتتاح این مدرسه پیش ساخته گذشت، در گزارشی در زیر آمده است.

به محض انتشار خبر؛ اقدامات لازم صورت گرفت

علیشیر زهرایی معاون مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: به محض دریافت خبر تا حدودی نادرست رسانه ای ترک تحصیل ۲۱ دانش آموز سرگچ، اقدامات لازم صورت گرفته است.

سرگچ های محروم زیادی در دیشموک وجود دارد

حسن امیریان بخشدار دیشموک خطاب به فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، گفت: سرگچ های محروم زیادی در دیشموک وجود دارد.

امیریان گفت: تقدیر و تشکر ویژه تقدیم اصحاب رسانه که با چشم تیزبین خود محرومیت ها را به مسئولان انتقال می دهند.

وی بیان کرد: اگر قلم و دوربین اصحاب رسانه نبود؛ شاید هم اکنون شاهد مرتفع شدن مشکل فضای اموزشی سرگچ نبودیم.

بخشدار دیشموک، به مشکلات فراوان روستاهای آجم، رودریش و پای پر اشاره کرد و گفت: از نیمه پائیز تا ۵ ماه ارتباط مرکز بخش به آجم و رودریش قطع می شود.

امیریان با بیان اینکه، خواست مردم دیشموک این است که به مشکل اساسی یعنی راه ارتباطی توجه شود، گفت: انتظار دارم عدل هاشمی پور مدیرکل راه را به بخش دیشموک بکشانند  و از نزدیک مشکل راه های ارتباطی دیشموک را بررسی کنند.

اصحاب رسانه دلسوزانه محرومیت ها را انعکاس می دهند

عدل هاشمی پور در حاشیه افتتاح مدرسه پیش ساخته  و در واکنش به انتقاد معاون اداره کل آموزش و پرورش از رسانه ای کردن مشکل نبود فضای اموزشی در سرگچ؛ از تلاش اصحاب رسانه در جهت انعکاس محرومیت‌ها قدردانی ویژه کرد و گفت: ‌اگر زحمات اصحاب رسانه نبود، حقیقتا مشکل  سرگچ به گوش مسئولین نمی رسید.

هاشمی پور گفت: از اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران دیشموک که به موقع و دلسوزانه محرومیت ها را انعکاس می دهند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

نماینده مردم در مجلس شورای با بیان اینکه؛ جای تاسف دارد که یک مدیر بر مسائل اطراف حیطه کاری خود مسلط نیست.

هاشمی پور بیان کرد:‌ مدیر ادارات مختلف مشکلات را به ما انتقال دهند تا  پیگیری کنیم.

وی گفت: اگر ۱۰ سال دیگر هم صبر می کردیم؛ نوسازی مشکل سرگچ حل نمی شد.

هاشمی پور اذعان کرد: از طریق رسانه ها مطلع شدم که دانش اموزان سرگچ فضای آموزشی ندارند.

وی گفت: در کمترین زمان ممکن با کمک یک خیر منابع مالی ساخت این مدرسه را تامین کردیم.

هاشمی پور با انتقاد از عدم تعامل مدیران آموزش و پرورش، تصریح کرد:‌ کدام مدیر به من نامه نوشت و من مشکلش را حل نکردم.

نماینده کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی در واکنش به پیام وزیر آموزش و پرورش هم انتقاد شدید کرد و گفت: متاسفم برای کسی که اطلاعات غلط به وزیر آموزش و پرورش داده است.

هاشمی پور گفت: به وزیر آموزش و پرورش عرض کردم جناب بطحایی چه کسی به شما اطلاعات داده که نسنجیده پیام دادید؛ سال آینده سد بالیاب آبگیری می شود.!

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به وضعیت سد بالیاب اشاره کرد و گفت: سد بالیاب از خوزستان گرفته و به حوزه کهگیلویه واگذار شد و فعلا در دست انجام مطالعات است.

عدل هاشمی پور گفت: همه ما باید از صبر این مردم قدردانی کنیم.

وی بیان کرد: از اداره کل آموزش و پرورش استان انتظار دارم؛ مدیرانی منصوب کند که بجوشند، صادق بوده و همراه مسئولان باشند.

هاشمی پور همچنین خطاب به مردم سرگچ گفت: از اینکه سد بالیاب اجراء و در آن زمان منازل مسکونی شما انتقال خواهد یافت؛ شکی وجود ندارد.

 نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دیر یا زود مطالعات سد بالیاب اتمام و عملیات اجرایی آغاز می شود.

هاشمی پور گفت: ‌تا ان زمان و اجرا شدن سد بالیاب؛ جاده سرگچ تاحدودی ساماندهی می شود .

وی گفت: رسانه ای شدن این معضل باعث شد تا همه مسئولان بیایند و باقی مشکلات منطقه را هم از نزدیک ببینند.

هاشمی پور تاکید کرد: در این سفر نه فقط مشکل فضای سرگچ حل شد، بلکه  قریب ۸ الی ۱۰ کیلومتر جاده سرگچ در رازینی با مدیرکل راه استان رایزنی شده  و ان شاء الله مطلوب خواهد شد .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.