دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲

رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

۱۰هزار گروه جهادی امسال به مناطق محروم کشور فرستاده می شوند

غیب پرور

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: تا پایان امسال ۱۰هزار گروه جهادی در قالب ۸۱۰ هزار نفر با هدف خدمت رسانی، به مناطق محروم کشور فرستاده می شوند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از سپاه روح‌ الله استان مرکزی، سردار غلامحسین غیب‌پرور در جریان بازدید از اردوهای جهادی در شهرستان زرندیه، با اشاره به اظهارات آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مسئولان نظام موضع‌گیری‌ها و سخنان خوبی را در این زمینه مطرح کرده‌اند و باید گفت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک یگان نظامی نیست، بلکه یک نهاد برآمده از بطن انقلاب است.

وی تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک مجموعه خدوم و متعلق به مردم، نظام و انقلاب اسلامی است که در تمامی عرصه‌ها در راستای خدمت‌رسانی به ملت و نظام نقش‌آفرینی کرده و خدمات صادقانه‌ای را به ثمر نشانده است.

غیب پرور افزود: آمریکایی‌ها می‌دانند که سپاه چه ارزشی در نظام اسلامی دارد و مردم چه علاقه‌ای به این نهاد مردمی و انقلابی دارند، باور نمی‌کنم که اینچنین دیوانگی کنند ولی از این رئیس جمهور بی‌عقل این کشور هر چه تصور شود بر می‌آید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور خاطرنشان کرد: هر ملتی که روی پای خود بایستد و به استقلال خود متکی باشد، امکان ندارد مورد هجوم دشمنان قرار گیرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود به فعالیت اردوهای جهادی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۵ از نظر کمّی تعداد اردوهای جهادی هدفگذاری شده در کشور شش هزار گروه جهادی بود ولی امسال هدفگذاری در این بخش تعداد ۱۰ هزار گروه جهادی و به تعداد ۸۱۰ هزار نفر است که امیدواریم تا پایان سال محقق شود.

غیب پرور با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های جدید از این پس گروه‌های جهادی در هر منطقه محروم مدت طولانی را فعالیت خواهند داشت، ادامه داد: تلاش داریم تا گروه‌ های جهادی را به جغرافیای هدف وصل کنیم یعنی تا سال گذشته گروه‌ ها به مناطق محروم می‌رفتند و فعالیت‌های آن گروه استمرار پیدا نمی‌کرد ولی براساس طرح جدید هر منطقه‌ای را بین سه تا پنج سال تحویل یک گروه جهادی می‌دهیم که علاوه بر خدمات رسانی، رابطه فکری و روحی هم با مردم منطقه داشته باشند.