پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴

تصویب طرح واگذاری ۴ هزار واحد مسکونی به مددجویان البرزی کمیته امداد

کمیته امداد

کرج- استاندار البرز با اشاره به تصویب طرح واگذاری ۴ هزار واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) گفت: در بازه زمانی ۴ ساله فرایند واگذاری مسکن به این قشر صورت می گیرد.

به گزارش قدس آنلاین وبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، محمدعلی نجفی صبح امروز پنجشنبه در دیدار رئیس کمیته امداد امام  خمینی(ه) که با حضور نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار کرد: برنامه واگذاری ۴ هزار مسکن، ویژه مددجویان کمیته امداد امام در دستور کار استان قرار گرفته است.

وی افزود: تامین مسکن این قشر، با مشارکت کمیته امداد، سپاه و خیرین انجام خواهد شد.

استاندار البرز با اشاره به زمان واگذاری این طرح گفت: مسکن ویژه مددجویان کمیته امداد(ره) در بازه زمانی ۳ تا ۴ ساله واگذار خواهد شد.

وی بیان کرد: بخشی از پروژه های مسکن مهرهم که متقاضی ندارد شناسایی و در اختیار مددجویان استان قرار خواهد گرفت.

نجفی در ادامه گفت: اشتغال خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) اولویت دیگری است که در دستور کار پیگیری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به افزایش دو برابری تسهیلات بانکی به مددجویان افزود: به همین منظور نیز تسهیلات بانکی خُرد در اختیار مددجویان کمیته امداد امام(ره) قرار خواهد گرفت.

در ادامه این دیدار پرویز  فتاح با بیان اینکه وحدت و همدلی اصل کار ما است اظهار داشت: برنامه ریزی برای تامین مسکن و اشتغال مددجویان باید صورت گیرد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه وام‌های دولتی، بلاعوض و کمک خیرین به کمک تامین مسکن مددجویان می‌آید، افزود: طرح ضربتی برای احداث مسکن ویژه مددجویان در استان البرز اجرا شود

وی با بیان اینکه امکان برداشت یک ونیم میلیارد تومان از صندوق ذخیره ملی برای اختصاص تسهیلات اشتغال وجود داد، تصریح کرد: وام‌های بانکی با اولویت اشتغال واگذار شود و مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد باید برطرف شود.

فتاح با بیان اینکه شعبه قرض الحسنه برای پرداخت وام‌های خرد کمیته امداد در البرز دایر شده است، ادامه داد: توسعه پرداخت قرض‌الحسنه عصای دست کمیته امداد بوده و معدل پرداخت قرض الحسنه در کشور زیر ۲ درصد است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.