شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶

وکلای «فلین» موضوع رشوه ترکیه درخصوص «گولن» را تکذیب کردند

مایکل فلین

وکلای مشاور سابق امنیت ملی آمریکا موضوع اقدام ترکیه برای پرداخت رشوه جهت اخراج فتح الله گولن از ایالات متحده، را تکذیب کردند.

به گزارش قدس آنلاین، وکلای «مایکل فلین» مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، اخبار منتشر شده در رسانه ها مبنی بر اینکه ترکیه به فلین پیشنهاد داده بود تا در قبال ۱۵ میلیون دلار مقدمات اخراج فتح الله گولن از آمریکا را مهیا کند تکذیب کردند.

روز گذشته شبکه خبری «اِن بی سی» و روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده بودند که مایکل فلین- مشاور سابق امنیت ملی و پسر وی در مورد این نقشه ادعایی با نمایندگان ترکیه گفتگو کرده اند.

شایان ذکر است که این اتهام وارده به مایکل فلین در تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا پیرامون مداخله احتمالی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ این کشور، مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.

گفتنی است که مایکل فلین پس از افشای تلاش وی برای گمراه سازی مقامات کاخ سفید در مورد ملاقاتش با یک نماینده، از مقام خود استعفاء داد. اما توطئه ادعایی برای اخراج فتح الله گولن از خاک آمریکا نخستین بار در ماه مارس ۲۰۱۷ از سوی «جیمز وولسی» مدیر پیشین سیا (CIA) افشاء شد.

دولت ترکیه فتح الله گولن را که هم اکنون در ایالت پنسیلوانیا آمریکا زندگی می کند، به دست داشتن در کودتای نافرجام پانزدهم ژوئیه ۲۰۱۶ متهم می کند.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده روسیه هم اکنون بر دیدار صورت گرفته در اواسط ماه دسامبر میان مایکل فلین و مقامات ترکیه در نیویورک، متمرکز شده است.

گزارشها مدعی شده اند که مایکل فلین در این دیدار در خصوص انتقال فتح الله گولن به یک جت خصوصی به مقصد جزیره «امرالی» ترکیه گفتگو کرده است.

منبع: اسپوتنیک

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.