دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خواستار شد

لزوم به کار گیری ظرفیت تشکل های کشاورزی برای توسعه

کشاورزی

قزوین_ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: شرکت ها و تشکل های کشاورزی زیر مجموعه بخش کشاورزی است، بنابراین باید از ظرفیت و همچنین مشارکت آنان برای توسعه بخش به خوبی استفاده کرد.

به گزارش قدس آنلاین، فاطمه خمسه در دیدار با مدیر کل دامپزشکی و رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین و همچنین کارکنان این دو دستگاه وابسته با بیان این مطلب اظهار داشت: شرکت های خدمات مشاوره ای فنی کشاورزی را در این استان باید فعال کرد.

وی افزود: شرکت ها و تشکل های کشاورزی زیر مجموعه بخش کشاورزی است، بنابراین باید از ظرفیت و همچنین مشارکت آنان برای توسعه بخش به خوبی استفاده کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به نقش جهادکشاورزی در امنیت غذایی و تولید محصول سالم برای مردم ادامه داد: باید شرایط و بستر را برای تولید کنندگان و سرمایه گذاران تسهیل کرد تا بتوانند به راحتی جذب بخش کشاورزی شوند.

خمسه خاطر نشان کرد: تشکل های بخش خصوصی می تواند بازوی توانمند سازمان جهاد کشاورزی باشد بنابراین باید از توان، ایده و خلاقیت این تشکلها برای پیشبرد اهداف بخش کشاورزی بهره برد.

وی در ادامه گفت: دامپزشکی استان قزوین در چند سال گذشته توانست با فعالیتها و اقدامات خوب خود جزو دستگاههای برتر استان باشد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: انتظار این است که این اداره کل با دارا بودن دامپزشکان و کارشناسان متعهد و متخصص بتواند هر چه بیشتر در جهت توسعه اهداف بخش کشاورزی و همچنین تأمین سلامت غذای شهروندان حرکت کند.

خمسه با اشاره به این نکته که بخشی از فعالیت های این سازمان به نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی واگذار شده است، گفت: تأکید داریم تا بین نظام مهندسی کشاورزی وجهادکشاورزی ارتباط بیشتری برقرار باشد.

وی بر لزوم برگزاری جلسات مشترک و همفکری با دستگاه های اجرایی برای پیشبرد اهداف بخش کشاورزی تأکید کرد.

گفتنی است دراین جلسه بهمن نقیبی مدیر کل دامپزشکی و حمید رضا نوری نیا رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین برنامه های خود را تشریح کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.