شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷

شورای شهر رقیب هیچ دستگاهی نباید باشد

استاندار یزد:

یزد- استاندار یزدگفت: شورای شهررقیب هیچ دستگاهی نباید باشد و هیچکسی نباید این دیدگاه را داشته باشد و همه دستگاه‌ها و نهادهای مختلف شهری و استانی باید با یکدیگر تعامل داشته باشند.

به گزارش خبرنگارقدس آنلاین، محمود زمانی قمی شامگاه جمعه در نشست با حضور اعضای شورای شهر یزد اظهارداشت: اجرای طرح مدیریت یکپارچه شهری، به‌صورت پایلوت در شهر یزد از دغدغه های اعضای شورا می باشدو استانداری در این خصوص آمادگی دارد هر همکاری را در این خصو ص انجام بدهد  

وی افزود: شهر یزد برای اولین بار در کشور برای  اجرای چنین طرحی ، به‌ صورت پایلوت انتخاب شده که این می تواند بریا استان ثمرات ارزنده های داشته باشد .

زمانی قمی تصریح کرد: مهاجرت به یزد یکی از دغدغه های استان می باشد که این موضوع  نیاز به بررسی و برنامه‌ریزی دقیق دارد، و این مسئله بروی موضوعات مختلف استانی تأثیر گذاشته و باید به‌سرعت تدابیر لازم در این راستا اتخاذ شود.

این مسئول خاطرنشان ساخت: افزایش امکانات شهری و تهیه و تکمیل زیرساخت‌ها مطابق با جهان شهر یزد ضروری بوده و تأمین زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی موردنیاز، تجهیز حمل‌ونقل درون‌شهری و بین‌شهری و توجه ویژه به جذب سرمایه‌گذار و سرمایه‌های جدید باید مورد توجه قرار بگیرد.

مهاجرپذیری یزد نگران کننده شده است

رئیس شورای شهریزد نیز دراین دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت ها ی این شورا اظهارداشت: موضوع مهاجرت‌های یزد، این شهر را با معضلات گوناگونی روبرو کرده است و برنامه‌ریزی دقیق و منظم در این راستا امری ضروری بوده  ورود یک‌باره چند ده هزار نفر مهاجر به یزد باعث می‌شود تا برنامه‌ریزی‌های مسئولین و نهادهای مختلف با مشکل روبرو شود.

غلامعلی سفید افزود: باید برای این مهاجرت ها و بیکاری های استان و حاشیه‌نشینی در شهر برنامه ریزی مناسبی صورت بگیرد در غیر این صورت این معضلات در آینده باعث نابسامانی های در اداره شهرمی شود .

رئیس شورای شهر یزد تصریح کرد: حاشیه نشینس یکی از معضلات پدیده مهاجرت در استان بوده و این مهم مشکلات زیادی به‌خصوص در حومه شرقی یزد به وجود آورده، و افزایش این مهاجرت ها  مهاجرت‌ها باعث می شود تا یزد با مشکل اشتغال مواجه شود و بسیاری از مردم یزد از فرصت‌های شغلی استان بی‌بهره بمانند.

این مسئول ادامه داد: مشکلات و معضلات مهاجرت‌ها به یزد و بالا بودن تعداد مهاجرین این خطه به‌اندازه بحران آب استان یزد جدی است و جای بحث و تصمیم‌گیری دقیق دارد.

سفید با اشاره به افزایش تخلفات ساختمانی درشهر گفت: یزد ازنظر تخلفات ساخت‌وساز رتبه اول کشور را دارا می باشد و این موضوع باید موردتوجه مسئولین ذی‌ربط قرار بگیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.