دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۶

طی ۹ ماهه امسال صورت گرفت

صادرات ۸۷.۵ میلیون دلاری از بازارچه‌های مرزی خراسان رضوی

صادرات

مشهد- سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: طی ۹ ماهه امسال ۸۷.۵ میلیون دلار کالا و تولیدات غیر نفتی از بازارچه های مرزی استان صادر شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان گفت: طی ۹ ماهه امسال ۸۷.۵ میلیون دلار کالا و تولیدات غیر نفتی از بازارچه های مرزی استان صادر شد.

سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی ادامه داد: این صادرات از نظر وزنی هفت درصد و از نظر ارزشی رشد هشت درصدی نسبت به همین زمان درسال قبل داشته است.

وی حجم این صادرات را از نظر وزنی ۲۰۷ هزار تن و از نظر ارزشی ۲۵۷ هزار تن بیان کرد گفت: در استان دو بازارچه دوغارون و باجیگران فعال است.

سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: عمده صادرات انجام شده از طریق بازارچه باجگیران شامل فرش، موکت، مصنوعات آلومینیومی،کفش، پوشاک بوده و از بازارچه دو غارون هم بیشتر میوه و تره بار ،مصالح ساختمانی ،مواد غذایی ،ظروف ، آهن آلات و مواد شیمیایی صادر شده است.

رسولیان هم اکنون در این دو بازار حدود ۵۰۰ نفربه صورت مستقیم و ۷۰۰ نفر غیر مستقیم اشتغال دارند که عمده اشتغال مستقیم مربوط به بازارچه دوغارون و ۹۵  مورد هم مربوط به باجیگران است.

وی افزود: علاوه بر اشتغال ایرانیان در این بازارچه روزانه به طور متوسط ۳۱۸ ترکمن وارد بازارچه باجیگران شده و ۵۰ راننده افغانی  هم به دوغارون تردد دارند و مبادلات خود را از طریق این بازارچه ها انجام می دهند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.