شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶

معاون اول رئیس جمهور:

کاهش قدرت خرید مردم جبران نشد

جهانگیری

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه کاهش قدرت خرید مردم جبران نشده است، گفت: مردم حق فریاد بر سر مسئولان را دارند.

به گزارش قدس آنلاین، اسحاق جهانگیری در جلسه شورای اداری استان البرز که عصر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه گزارش های خوبی توسط مدیران دستگاه های اجرایی این استان ارائه شد، اظهار کرد: این روزها شرایط کشور ایجاب می کند قدری بیشتر دستاوردهای انقلاب را مرور کنیم.

وی با بیان اینکه ملت ایران قادر به انجام اقدامات بزرگ است، افزود: مجرب ترین مدیران انقلاب در آغاز جنگ تنها دو سال سابقه مدیریت داشتند در این شرایط  موفق شدیم جنگی که از سوی استکبار جهانی علیه ما تحمیل شد را بدون واگذاری وجبی از آب و خاک خود به پایان برسانیم.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: دوران مدیریت امروز ما به نحوی است که اذعان داریم بیش از حد بر سر کار بوده ایم به همین منظور خواهان ورود نسل جوان هستیم، مشکلات موجود واقعیتی غیرقابل انکار است.

کاهش قدرت خرید مردم جبران نشده است

جهانگیری گفت: متاسفانه کاهش قدرت خرید مردم جبران نشده، سفره زندگی ملت کوچک تر شده به همین منظور مردم حق فریاد زدن بر سر مسئولان را دارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بحران آب در البرز حاکم است، گفت: همه بر این مهم اذعان دارند که مسئله کمبود آب چالشی جدی برای جهان و به تبع کشور محسوب می شود.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری با اعلام اینکه برخی از کلان‌شهرهای کشور با مسئله آلایندگی هوا مواجه هستند که این امر تعطیلی مدارس، ادارات و اجرای طرح های ترافیکی را همراه دارد، به طور قطع هیچ گاه راضی به زحمت انداختن مردم نیستیم اما مسائلی که به سلامتی مردم باز می گردد حائز اهمیت بوده و نباید پنهان شود، خاطرنشان کرد: هیچ مصلحتی بالاتر از سلامتی مردم نیست.

جهانگیری ادامه داد: زمانی که تصویر شهر اهواز را می بینیم و خود را جای مردم آن منطقه قرار می دادیم بسیار ناراحت می شویم، این اتفاق زندگی ساکنان این استان را با مشکلات متعددی مواجه ساخته است.

عده ای تلاش وسیعی دارند تا آینده را برای مردم تیره و تاریک نشان داده و در جامعه بذر نا امیدی بکارند، بدون شک برخی رسانه ها، شخصیت ها و سیاسیون کشور در این امر نقش دارند که اشتباه و گناه بزرگی استوی در بخش دیگری به بروز زلزله های بیشمار در کشور طی ماه های اخیر که باعث شده به این پدیده با جدیت بیشتری نگاه شود، ادامه داد: باید برای این چالش ها راهکار پیدا کنیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه این راهکارها نیازمند تصمیم گیری هایی است که باید هر چه سریع تر اتفاق بیفتد، عده ای تلاش وسیعی دارند تا آینده را برای مردم تیره و تاریک نشان داده و در جامعه بذر نا امیدی بکارند، بدون شک برخی رسانه ها، شخصیت ها و سیاسیون کشور در این امر نقش دارند که اشتباه و گناه بزرگی است، خاطرنشان کرد: این انقلاب مفت به دست نیامده است، اگر شهدا نبودند در سال های اول انقلاب و جنگ تحمیلی شاهد اشغال این سرزمین توسط دشمن بودیم.

وی تاکید کرد: نباید به خاطر دعواهای سیاسی مردم و کشور را به آینده خود مایوس و نا امید کرد در حالی که بیش از حد ظرفیت و پتانسیل در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کشور در بخش معادن، منابع طبیعی، کشاورزی، صنعت، نیروهای نخبه و نیروی انسانی از ظرفیت بالایی برخوردار است که بستر توسعه کشور را بیش از پیش میسر می سازد، افزود: هر جوان یک سرمایه است، باید از نیروی انسانی و جوان متخصص استفاده کرد، هر یک از جوانان کار آفرین زبده و ماهری هستند.

کارآمدی نظام از دید مردم در  رفع مشکلات و موانع آن ها است

وی با اشاره به راه اندازی شرکت های کوچک استارت آپ توسط جوانان، گفت: این شرکت ها که دارای ارزش میلیاردی هستند بستر اشتغال هزاران نفر را فراهم کرده اند ما می توانیم با تکیه بر ظرفیت جوانان چالش ها را برطرف کنیم، باید تا دهه فجر و نوروز نشاط حقیقی را به مردم هدیه دهیم.

وی با اشاره به اینکه کارآمدی نظام از دید مردم در  رفع مشکلات و موانع آن ها است، گفت: کارآمدی نظام در جنگ تحمیلی برای مردم به اثبات رسید، درآمد ارزی کشور بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است که ۵۰ میلیارد دلار آن به بخش صادرات نفتی و ۵۰ میلارد دلار دیگر به صادرات غیر نفتی باز می گردد.

معاون اول رئیس جمهور عبور از چالش ها را انسجام و وحدت ملی عنوان کرد و گفت: با گفتگوی بین نسلی می توان مسائل  اصلی کشور را بررسی و برطرف کرد، باید ظرفیت اعتماد مردم ارتقا داده شود، در بودجه سال ۹۷ سعی کردیم این پیام را عنوان کنیم که جهت گیری اصلی دولت اشتغال است.

قیمت ها در شب عید موجب نگرانی مردم نخواهد شد

جهانگیری با تاکید بر اینکه باید فقر خشن از کشور برداشته شود، اعداد مشخص شده برای کمیته امداد و بهزیستی سه برابر سال قبل است، ادامه داد: بخش عمده ای از ۴۰ میلیارد دلار تفاهم با کشورهای خارجی به سرانجام رسیده است که باید سال آتی اجرایی شود.

وی مسئله قیمت ها را یکی دیگر از دغدغه های کشور برشمرد و گفت: قیمت ها در شب عید موجب نگرانی مردم نخواهد شد، به اندازه کافی کالای مورد نیاز خریداری شده و نگرانی از این حیث وجود ندارد.

وی ضمن قدردانی از عملکرد استان البرز در بخش اقتصاد مقاومتی و با اشاره به ظرفیت های ویژه در استان خواهان بکار گیری از ظرفیت بانوان شد و اظهار کرد: در خصوص تفویض اختیار به استان ها در خصوص بودجه ۹۷ تصمیماتی گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.